A "MUTASD A KUPONKÓDOT!" gomb megnyomása után az akciót tartalmazó weboldal új ablakban megnyílik és a kuponkód a vágólapra kerül.
Emlékszel még a nyolcvanas évekre? Akkor ez a játék a kedvenced lesz! Játékkonzol teszt következik.
1980-ban kezdtem az általános iskolát, és be kell vallanom, imádtam. Szerettem az osztálytársaimat, szerettem az iskola hangulatát, a délutánonkénti focimeccseket a beton focipályán. De leginkább azt a havi 1 vasárnapot vártam, amikor Kiss Gabi barátomhoz átengedett anyukám és előkerült a szekrény tetejéről a gondosan becsomagolt Commodore 64, és miénk volt a délelőtt. Ekkor ugyan talán már felsősök lehettünk, de egyfelől ebben az időszakban egy ilyen számítógép rettentő drága volt, másrészt nem is nagyon lehetett behozni az országba, hiszen 1985-ig szerepelt a COCOM listán. Ráadásul a mi generációnk teljesen más játékokkal játszott, mint a mostani; szerettünk makaózni, és vérre menő csatákat vívtunk marokkóval is. Minket elbűvölt a Vuk, az Egér a Marson és a Lolka és Bolka, hétfőnként pedig magyar adás híján a Vecernicek. Játékkonzol? Nagyon szerettem volna…
A fentiekből talán érthető, hogy miért volt hatalmas szó akkoriban egy Commodore 64 party, illetve miért vártam nagyon, hogy kézbe vehessem és kipróbálhassam az FC280 kódjelű játékkonzolt, ami 400 beépített játékot ígért és reméltem visszahozza a régi élményeket. Nézzük meg, sikerült-e.
[icon name=”exclamation-circle” class=”” unprefixed_class=””] Ha esetleg ez már nem lenne kapható, akkor itt találjátok a Gocomma-féle verziót, ami nagyjából ugyanezekkel a jellemzőkkel bír:
Általános leírás:
- Beépített 400 klasszikus játék; például Super Mario, 90 Tank, Bomber Man, Donkey Kong
- TV-hez csatlakoztatható
- Töltés USB kábelen keresztül; újratölthető 600mAh lítium-ion akkumulátor, 6 óra folyamatos játék a teljes feltöltés után
- Hordozható és könnyű, tökéletes az utazás közbeni időtöltéshez
Az FC280 játékkonzol kicsomagolása és üzembe helyezése:
A konzol kisméretű kék csomagolásban érkezett, szerencsére az utat átvészelte, csak az egyik sarka nyomódott be kissé. Érdekes módon a gyártóra vonatkozó leírás nem található a dobozon csak a modellszám, az oldalán található QR kód beolvasása után is csak egy sorozatszámot? kapunk. Ennél nagyobb bajunk ne legyen. A játékkonzol se nem nehéz, se nagy helyet nem foglal, az alábbi jellemzőkkel rendelkezik; súlya 0.1080 kg, míg a mérete 11.50 x 8.00 x 2.00 cm. A csomagolásban az alábbi tartozékokat találjuk meg: FC280 játékkonzol, angol nyelvű leírás, tok, csuklópánt, USB töltőkábel és a TV-hez való csatlakozó kábel. Az LCD kijelzőt fólia védi, ezt érdemes az elején eltávolítani, úgy természetesen szebb lesz a kép amit látunk. A konzol leginkább egy Game Boyra hasonlít, bár pár gombbal több található rajta.
A játékot életre kelteni a tetején található elcsúsztatható bekapcsológomb segítségével tudjuk, mellette található a töltéshez használható USB aljzat, illetve a TV-hez való csatlakoztatáshoz szükséges lyukacska is, utóbbi a képet és a hangot is átviszi a készülékre. A konzol bal oldalán lent egy hangerőszabályzó kapott helyet, ami sajnos elég durvára sikeredett, elég szépen karistolja az ujjat. Sajnos elmondható a készülékről, hogy nem az űrtechnikában használatos műanyagból készítették a házát, egy kicsit puritán, az illesztések sem a legszebbek – kis pénz, kis foci, viszont így még jobban retró fílingünk lesz. A konzol aljára 3,5-ös Jack csatlakozó aljzatot szereltek, hogy fülhallgatón keresztül is élvezhessük a játékot, így biztos nem zavarunk senkit. Arra érdemes figyelni, hogy ez egy túlerősített kimenet, fülhallgató használatakor minden esetben tekerjük nullára a hangerőszabályzót a füles felvétele előtt, mert ellenkező esetben nagyon hangos élményben lesz részünk. A csuklópánt használatával nem kell attól tartanunk, hogy kiesik a kezünkből a játékszerünk, illetve ha a ki zsákjába helyezzük, nem lesz se poros, se karcos.
Party time – játékkonzol teszt következik!
Bekapcsolás után egy gyönyörű tájkép fogad minket nagy sebességű vonattal, havas hegyekkel és virágzó rózsákkal. Itt válasszuk ki az angol nyelvet, majd közvetlenül a játékok menübe jutunk, ahol a le, fel nyilakkal egyesével-, míg a jobbra, balra nyilakkal hetesével tudunk lapozni. Ha megtaláltuk a kedvenc játékunkat, a START gomb lenyomásával indíthatjuk, míg a SELECT gombbal a játékon belül válthatunk egy vagy két játékos üzemmódra. Utóbbihoz külön irányítót kell vásárolnunk, nem a csomag része. A játékok hetes csoportban találhatóak meg, a váltás az oldalak között akadás nélkül megtörténik, a 3 colos TFT kijelzőn minden adatot megtalálunk.
Ha jól emlékszem, minden játék az eredeti zenéjével szerepel, és olyan hatalmas klasszikusok is helyet kaptak, mint a Super Mario, 90 Tank, Bomber Man, Donkey Kong, F1 Race, GALAXIAN (mennyit játszottam ezzel a játékkal a játékteremben). A játékokat nem listáztam ki, de mintha találtam volna dupla címet, bár lehet ezek más verziót takarnak.
Tévére dugva a minőséggel semmi probléma nincs, egyedüli kínunk a kábel rövidsége lehet. Egy videó és egy audió RCA-t kapunk, érjük be ennyivel. Játék közben nem lehet panaszunk, a gombok gyorsan reagálnak, nagyon gyorsan visszajönnek a régi emlékek, a régi hangulat. Sajnos a játékok állását nem tudjuk lementeni, az „R” gomb megnyomásával visszatérünk a főképernyőre és felfedezhetjük az újabb játékokat. A többi gomb értelemszerűen működik, erre nem kell több időt fordítani.
A töltési idő 3-4 óra, ami 6-7 óra játékhasználatot jelent. A töltést a kijelző mellett a bal oldalon található többszínű LED kék színnel jelzi, talán érdemes leragasztani, mert játék közben pirosra vált és elég intenzíven világít pont bele a szemünkbe.
Összefoglaló:
Hol vásárolj?
A Gearbest fokozatosan fejleszti a magyar nyelvű oldalát – egész jól haladnak -, ott is megtalálhatóak a játékkonzolok, ráadásul ott a forintos árakat látjátok!