Mecool M8S MAX teszt – végre egy HBO GO-képes TV Box
A "MUTASD A KUPONKÓDOT!" gomb megnyomása után az akciót tartalmazó weboldal új ablakban megnyílik és a kuponkód a vágólapra kerül.
Megérkezett a Mecool újdonsága, a Mecool M8S Max, ki is próbáltuk gyorsan. Mecool M8s Max tesztünket olvashatjátok.
Ha jól emlékszem, az első TV okosító készülékem körülbelül 9-10 éve került hozzám, akkor még nagyon menőnek számított az A.C.Ryan Playon! HD. Realtek médiaprocesszor, HDMI kimenet, bővítési lehetőség 3,5″-os SATA HDD-vel, minden ami szem-szájnak ingere volt akkoriban. Sőt, USB-n keresztül a Wi-Fi adaptert is kezelte a box. Egyes firmwarekkel még a Youtube-hoz is lehetett kapcsolódni, később ez az alkalmazás kikerült a támogatott körből. Nagyon szerettem, bár a bekapcsoláshoz kellett 2-3 perc, és akkor még ugyan szó sem volt Android operációs rendszerről, de amire való volt, azt tudta. És akkor itt van most a kezemben Mecool M8S Max, ami legalább tized olyan könnyű, mint az A.C.Ryan volt HDD-vel, és talán nem annyira szép, de sokkal többet tud. Nézzük meg közelebbről.
Általános leírás:
A Mecool M8S Max Tv box kis méretének és halk hűtésének köszönhetően észrevétlenül végezheti a dolgát akár a nappalidban, akár a hálószobádban. A készüléket Amlogic 8 magos S912 processzorral szerelték, 3GB RAM és 32 GB belső tárhely áll rendelkezésre, ami kellő mértékben elegendő az alkalmazások zökkenőmentes futtatásához, zenéink offline hallgatásához és a fényképeink nézegetéséhez is. Ráadásul tárhelyünket 32GB méretig SD kártyával még bővíthetjük is, ez már vállalható méret, bármire elegendő lehet.
● Android 7.1 operációs rendszer
● Amlogic S912 nyolcmagos CPU, ARM Cortex-A53 processzorral, 1.5GHz-en
● ARM Mali-T820MP3 intgrált GPU, 750MHz-ig (DVFS)
● 3GB SDRAM + 32GB Flash ROM
● 2.4GHz + 5.8GHz dual band WiFi
● 100Mbps-es ethernet csatlakozó
● 4K UHD megjelenítés
●H.265 dekóder támogatás
● V4.0 + HS Bluetooth
● OTA update
● HDR10 támogatásd
Főbb jellemzők:
Általános | Márka: MECOOL Rendszer: Android 7.1 CPU: Amlogic S912 nyolc mag Memória: 3GB DDR3 RAM, 32GB ROM (32GB-ig bővíthető) |
Támogatott médiák | Dekóder: HD MPEG1/2/4, H.265/HEVC, HD AVC/VC-1, RM/RMVB, Xvid/DivX3/4/5/6, RealVideo8/9/10 Audió formátumok: MP3/WMA/AAC/WAV/OGG/DDP/TrueHD/HD/FLAC/APE Videó formátumok: Avi/Rm/Rmvb/Ts/Vob/Mkv/Mov/ISO/wmv/asf/flv/dat/mpg/mpeg Fotó formátumok: GIF, JPEG, JPG, PNG 5.1 Surround Sound Output támogatás |
Jellemzők | WiFi: 2.4GHz+5.8GHz Bluetooth: Bluetooth 4.0 Csatlakozók: AV/DC 5V, HDMI 2.0, LAN, TF card, USB 2.0 (2x) Nyelv: Multilanguage HDMI Verzió: 2.0 Rendszer: 64bit |
Méret és súly | Termék súlya: 0.1400 kg Csomagolás súlya: 0.4300 kg Termék mérete (LxWxH): 10.20×10.20×2.54 cm Csomagolás mérete (LxWxH): 17.90×11.00×6.50 cm |
Mi van a csomagban | A doboz tartalma: 1x Mecool M8S Max TV Box, 1x távirányító, 1x HDMI kábel, 1x hálózati adapter, 1x angol használati utasítás |
Kicsomagolás, első benyomások
A csomag a Gearbest kínai raktárából érkezett, a hosszú út nem túlságosan viselte meg a TV Boxot, éppen csak benyomódott az egyik sarka, más szerencsére történt vele a hosszú úton, elég masszív, vastag papírból lett kialakítva. A doboz oldalán elolvashatjuk a legfontosabb jellemzőket, a tartozékok listáját, megtaláljuk a termék képét és egy képernyőképet is láthatunk működés közben. Ezen kívül megtaláljuk a customer service gmailes e-mail címét is.
A dobozt kibontva magát a Mecool M8S Max TV Boxot pillanthatjuk meg, alatta található a távirányító (elemet nem kapunk, nekünk kell beszerezni), EU csatlakozós hálózati adapter, HDMI kábel és egy angol nyelvű használati utasítás. Felejtős, mintha nem is lenne, de valójában nem is kell.
Használatba vétel
A puding próbája az evés, vágjunk is bele. A dobozt csatlakoztatjuk a hálózathoz, a kábel egyik végét a TV készülékhez, a másikat a boxhoz, és már láthatjuk is a bejelentkező képernyőt. A WiFi vagy a vezetékes hálózathoz való csatlakozás után érdemes a frissítést elvégeznünk (ha van). A box OTA (over the air) frissítésre képes, azaz a legújabb firmware verziót automatikusan telepíti, de jelen esetben nem volt újabb Android verzió, sem biztonsági csomag. Android 7.1-et kapunk, a telefonos verziót, nem az Android TV-t, így az összes alkalmazás a Google Playről elérhető. A készülék nem rootolt, így nem kell attól tartanunk, hogy valamilyen kedvenc programunkat nem fogjuk tudni futtatni.
A bekapcsolás után a fenti képernyő fogadott, ez a Mecool saját kezelőfelülete, letisztult, jól néz ki. A bekapcsoláshoz fizikai gomb nem áll rendelkezésre, mindenképp a távirányítóval kell indítanunk a dobozt. A csomagban elemeket a távirányítóhoz nem találunk, így az első használat előtt érdemes beszerezni 2db AAA-s elemet. A TV Center gombra kattintva a Kodit tudjuk telepíteni, ami igen hasznos ha sok filmmel rendelkezünk HDD-n, saját mozit tudunk léterhozni a segítségével. A Google Playhez való csatlakozáshoz – a távirányító gombjait nyomogatva – készítettem egy új e-mail címet, de a 3. alkalommal elrontott bejelentkezés után inkább kerítettem egy billentyűzetet és egy egeret, azzal folytattam a mutatványt. A távirányító nem igazán volt alkalmas a feladatra, hiába lehet egér módba váltani, nekem nem fekszik. Egy légegér lehet még jó választás – az nem volt kéznél -, ennek használatával marad még hely a külső HDD számára is. A rendszer – a processzornak hála – gyors, akadást nem tapasztaltam használat közben.
A le- és feltöltési sebességek és az Antutu és a Geekbench 4 benchmark értékei a fenti képeken láthatóak, csakúgy, mint az eszköz hőfoka is. Ezen kívül mértünk zajt is, az eszköz közvetlen közelében terhelés alatt 45-50dB a mért érték, ami egy csendes iroda hangterhelésével egyenlő. Az tény, hogy most kicsit hűvösebb idő van, mint 1-2 hete, de a Mecool M8S Max hőmérséklete nem ment 45°C fölé. A benchmarkokon elért pontszámok a TV Boxok mezőnyében nem ad szégyenkezésre okot, körülbelül egy Samsung Galaxy S5 értékének felel meg. Fontos megjegyezni, hogy a box végig WiFi-n kapcsolódott a Digi 1000-es internethez az 5GHz-es frekvenciasávon; a le- és feltöltési sebességre sem lehet panaszunk (Huawei P9-es telefonomnál ezek az értékek 107/108Mbps).
Játék, multimédia
Két területen van nagy jelentősége a TV okosító boxoknak; a multimédiás tartalmak megjelenítésében és a játékoknál. Persze Miracast segítségével erre az okos TV-k korszakában már van lehetőség a telefon képernyőjének átlövésével is, viszont ez nem minden esetben működik. A saját Panasonic tévém egyrészt nem igazán szereti a Huawei MirrorShare funkcióját, másrészt nem telepíthető rá HBO GO és nem is nagyon van rá ígéret, hogy lesz. Másik oldalról megközelítve az okos tévék 40%-án fut Android operációs rendszer (2018-as adat), míg a maradék 60%-on elég sok rendszer osztozik. Így ha ragaszkodunk ahhoz, hogy Androidos programjainkat, játékainkat nagy képernyőn is használhassuk, elég nehéz dolgunk van ha a tévénken más operációs rendszer fut, mint Android.
Először nézzük a multimédiás lehetőségeket. A Kodi egy gombnyomással telepíthető, elő van készítve az eszközön, nincs szükség külön Google Play fiókot létrehozni, hogy használhassuk. A Kodi működésének leírása nem fér bele ebbe a tesztbe, de röviden; segítségével a TV Box komplett multimédiás egységgé alakítható át. Filmgyűjteményünket egy helyre rendezhetjük, megnézhetjük a tartalmukat, a hozzájuk tartozó hivatalos trailereket, illetve a kiegészítők segítségével számtalan lehetőségünk van a szórakozásra. Jó hír azoknak, akik a Plexet részesítik előnyben a Kodival szemben, az Amlogic S912-es processzor elég erős, hogy elbírjon a Plexszel. Haladóknak: CoreElec is valószínű előbb-utóbb elérhető lesz a boxhoz. A gigabites ethernet adapter hiánya miatt a 4K-s tartalmak akadhatnak, de nálam a Rettenthetetlen BD Remux 12Mbps átlagos bitrátával gond nélkül futott. Az előre telepített Youtube használatával a 4K-s, HDR tartalmak gond nélkül lejátszhatóak, ahogy az HBO GO is telepíthető – végre egy olyan box, amin fut az applikáció.
Játékok közül a nagy népszerűségnek örvendő PUBG Mobile-t telepítettem. Nem vagyok nagy játékos, így csak annyit tudok elmondani, hogy feltelepült, akadás nélkül futott, viszont az irányításban voltak nehézségeim. Összesen 4 irányban tudtam haladni, de ebben ki is merült a tudomány. Nem ismerem a játékot, valószínűleg szerepe van a a képernyő megérintésnek is a játékban, itt ugye erről szó sem lehet. Ahogy nem tudjuk lehúzni a felső eszközsávot sem, így sok program használatát itt elbukhatjuk. Ellenben egérrel és billentyűzettel a böngészés működik, az előre telepített Chrome jól működik, a fenti képeken láthatjátok a megjelenítést.
Egy kedvező árú TV okosító eszközt próbálhattunk ki, a teljes összefoglalót lejjebb olvashatjátok. Amennyiben elakadnátok, a teszthez kapcsolódó fórumban tudtok kérdezni tőlünk a működéssel kapcsolatban.
Összefoglaló
A Mecool M8S Max TV Box árával ugyan nem a legolcsóbb TV okosítók közé tartozik, de egy nem rootolt készülékről beszélünk, amin (telepítés után) gyárilag megtalálható a Kodi applikáció. Számomra az egyik legfontosabb jellemző, hogy futattható rajta az HBO GO, ami a legtöbb készüléken unroot után sem. Ugyan hiányosság a 100Mbps sebességű Ethernet port, de ezt talán ellensúlyozza a WiFi sebessége, ellenben az USB 3.0-s portok hiánya eléggé kellemetlen. A készülék csendes, nem melegszik, így akár hálószobába is nyugodtan telepíthető. A távirányító sajnos nem sikerült a legjobbra és nincs lehetőség hangvezérlésre sem, így ha nem akarunk átesni az egéren és a billentyűzeten, érdemes egy légegeret beszerezni. A fentiek ellenére a Mecool M8s Max TV Box személyében egy használható androidos TV okosítót ismerhettünk meg, általános felhasználásra kifejezetten ajánlott vétel, főleg ha csak kis bitrátájú filmeket, vagy Youtube mozikat szeretnénk nézni a tévénken.
- HBO GO kompatibilis
- Halk
- Előre telepített KODI, Netflix, Youtube
- Dual-Band WiFi
- HDR támogatás
- Nincs gigabites ethernet
- Távirányító nehézkesen kezelhető
- Csak 2db USB 2.0 port
A Mecool M8S Max TV Boxot itt veheted meg
Még több Mecool TV box
Friss ajánlatok minden nap
Köszönjük, hogy olvasol minket. Azon fáradozunk, hogy a lehető legjobb ajánlatokat oszthassuk meg Veled. Maradj velünk, építsünk közösséget!