OUKITEL Z32 4G okosóra – telefon a csuklódon
A "MUTASD A KUPONKÓDOT!" gomb megnyomása után az akciót tartalmazó weboldal új ablakban megnyílik és a kuponkód a vágólapra kerül.
OUKITEL Z32 okosóra – majdnem tökéletes, csak az a szoftver ne lenne…
Mai tesztünk alanya nagy izgalommal töltött el bennünket már a megérkezése előtt is, hiszen okosóra nem járt még nálunk, főleg olyan nem, ami a beépített 4G modem révén képes lenne kiváltani egy mobiltelefont – persze a kellő kompromisszumokkal. Az OUKITEL Z32 okosóra támogatja a B20-as frekvenciasávot is, így vidéken sem okoz gondot a 4G használata, az Android 7.1.1-es változata pedig – ami ugyan nem a legújabb kiadás – egy teljes értékű rendszer. A kijelző típusa IPS ami telt színeket feltételez nagy betekintési szöggel, felbontása 400×400 pixel, mindez 1,6 colon. A beépített kamerák minőségéhez – igen, kettő is van belőle – eleve nem fűztünk nagy reményeket, szerintünk egy ilyen eszköznél az már épp elég ha a vele készült kép látható, a feliratok olvashatóak, illetve az arcfelismeréssel működő feloldás jól működik, mert az is helyet kapott a készülékben.
GPS-t is kapunk a pénzünkért, így eltévedni sem fogunk, a Bluetooth 4.0 segítségével pedig az óránkról hallgathatunk zenét egy TWS fülhallgatót csatlakoztatva. A beépített Wi-Fi (802.11 a/b/g/n) segítségével nem kell az adatmennyiségünket fogyasztanunk, a 3GB RAM és a 32GB-os belső tárhely pedig pár mobiltelefon csodálatát is kivívhatja, az órát egy Mediatek MTK6739 SoC hajtja, négy maggal, magonként 1.000 MHz-en. Az energiaellátásról egy 900 mAh kapacitású akkumulátor és egy pontosan ugyanekkora vezeték nélküli töltő – egyfajta powerbank – a felelős.
Már nem is marad más dolgunk, mint közelebbről megismerkedni az OUKITEL Z32 4G okosórával, ennyi izgalmas tulajdonság után nézzük meg mit tud valójában.
Az emberek életét nagy mértékben megváltoztatta az okostelefonok elterjedése. Az OUKITEL felismerte, hogy egy átlagos felhasználónak sokkal inkább a megfizethető árra, a kiváló minőségre és a stabil működésre van szüksége egy termékkel kapcsolatban, nem pedig azokra az extra funkciókra, amiket nagy valószínűséggel soha nem fog használni.
Az OUKITEL egy szenvedélyes márka (U&I for OK Life), amely a globális piacot vette célba és célja, hogy dizájnos, mégis pénztárcabarát okos eszközöket szállítson a fogyasztói számára. Az összes OUKITEL termék elegáns kialakítású, magas műszaki tartalommal bír és jó felszereltségű. A vállalat legfontosabb célja, hogy mindenki élvezhesse a fejlett technológia által elérhető változásokat.
Az OUKITEL Z32 okosóra általános leírása
Az OUKITEL Z32 okosóra egy alsó-közép kategóriás 4G mobiltelefon tulajdonságaival bír, s mely hordozható, vezeték nélküli töltője segítségével lehetővé teszi a hosszabb használatot is. Ideális utazásokhoz – elegáns kinézete miatt – konferenciákhoz, üzleti megbeszélésekhez is, de Play Store-ból letölthető programok segítségével még videótelefonálásra is alkalmas. Facebook? Skype? YouTube? Minden egy helyen – a csuklódon.
● nagy kapacitású akkumulátor: összesen 1.800 mAh kapacitású akkumulátor a hosszabb használatért
● minőségi kialakítás: kerámia lünetta, cserélhető 22 mm széles PU és bőr kombinációjú szíj
● IPS kijelző 1,6 hüvelykes, 400×400 pixel felbontású, teljesen kerek kijelző, 70%-os kijelző/előlap arány
● tökéletes kommunikáció: beépített 4G chip, 3 GB RAM + 32 GB tárhely, Android 7.1.1 operációs rendszer, Bluetooth 4.0
● 2 db kamera: egy 2 Mp-es szelfi és egy 8 Mp felbontású oldalsó kamera, hogy ne maradj le semmiről
● legyél egyedi: válogass a gyári előlapok között, vagy tölts le egy neked tetszőt, hogy az órád is sugározza a hangulatodat
● további funkciók: értesítés üzenetekről/hívásokról, ébresztő, esemény emlékeztető, fényerő beállítása, naptár, visszaszámlálás, stopper, vízálló, időjárás-előrejelzés, telefon keresése, Bluetooth zenevezérlés, rezgés emlékeztető, pulzusmérés
● aktivizáld magad: szabadtéri futás, szabadtéri séta, beltéri futás, kerékpározás, kosárlabda, foci, ping-pong, tollaslabda, ugrókötelezés – ezeket a sportokat mind támogatja az óra
Az OUKITEL Z32 okosóra főbb jellemzői
Általános | Márka: OUKITEL Típus: 4G képes okosóra Modell: Z32 OS: Android 7.1.1 CPU: MTK6739 RAM: 3GB ROM: 32GB (nem bővíthető) Anyag: fém/kerámia/bőr/PU |
Hálózat | GSM: 850/900/1800/1900; WCDMA: B1/B2/B5; TD-SCDMA: B34/B39; LTE-FDD: B1/B2/B3/B5/B7/B8/B12/B17/B20 LTE-TDD: B38/B39/B40/B41(100MHz) |
Jellemzők | Bluetooth: 4.0 GPS: GPS+AGPS Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n Kijelző típusa: IPS Kijelző felbontása: 400×400 px (160 ppi) Kijelző átmérője: 1,6 hüvelyk Kamera: 2/8 Mp (szelfi/oldalsó) Akkumulátor kapacitása 900+900 mAh Vízállóság: fröccsenő víz ellen védett |
Méret és súly | Termék súlya: 0.07 kg Termék mérete (LxWxH): 26.00×5.00×1.50 cm |
A doboz tartalma | 1 x OUKITEL Z32 okosóra 1 x vezeték nélküli töltő 2 x töltőkábel (mágneses/micro USB) 1 x csavarhúzó 2 x csavar 1 x rövid leírás 1 x használati utasítás (magyar nincs) |
Kicsomagolás, első benyomások
A csomag a Gearbest kínai raktárából érkezett és egészen jó időt futott. A teljesen fekete színű vastag papírdoboz egy további – vékonyabb, két rövidebb oldalán nyitott – kartonba van csomagolva, ennek fedelén az óra képe jelenik meg, az alján és az oldalán a specifikációt és a jellemzőket olvashatjuk. A felső réteget eltávolítva és a doboz tetejét levéve előtűnik maga az OUKITEL Z32 egy kis cetlivel a kijelzőjén, ami arra figyelmeztet bennünket, hogy nyugodtan fogjuk meg a kilógó nyelvet és húzzuk le az óráról, alatta ugyanis a képernyővédő fólia található. Az okosóra alatt pedig a kiegészítőket találhatjuk meg, úgymint mágneses töltő az óra töltéséhez, egy micro USB kábel a vezeték nélküli töltőegységhez, csavarhúzó a SIM tálca lezáráshoz, illetve a leírások mellett még két kis csavar bújik meg, ha netán elveszítenénk az eredetit. A SIM kártya tálcájának fedele gumitömítést kapott, így a nedvesség egészen biztosan nem fog befolyni, bár ebben az órában inkább ne fürödjön senki, ugyanis az okosóra oldalán található hangszóró nyitott, így véleményünk szerint nem jó ha víz alá merül.
Kézbe véve az OUKITEL Z32-t, egyből feltűnik a minőségi kialakítása, az anyaghasználatból eredő tömege (nem túlságosan nehéz, de érezni, hogy nem műanyag), a 22 mm szélességű szíj színével megegyező varrás. A szíj anyaga PU, tetején a gyártó leírása szerint bőrrel bevont, amit a szíj lyukain bevilágítva hihető is, de ránézésre, tapintásra inkább műbőrnek tűnik, de mivel szabványos méretű, így bármire cserélhető.
Az órát tetején található 2 Mp felbontású kamera felelős a szelfikért, illetve a képernyő feloldásáért, ha az arcfelismerés aktív. Bal oldalon középen, a ház 1/3-át elfoglaló hangszórónyílást találjuk, míg a jobb oldalon a két funkciógomb között a 8 Mp-es oldalsó kamera helyezkedik el, legalul pedig a mikrofon kapott helyet. Alul találjuk az optikai pulzusméréshez szükséges érzékelőt, a mágneses töltő (és adatátviteli) csatlakozót, illetve a SIM tálca fedelét is. A hátlap szépen mart – talán lézergravírozott -, valamiféle hullám minta található a felületen, legalul középen a reset gombot vehetjük észre.
Az óra teste kifejezetten nagy, szép, erőt sugároz, egész biztosak lehetünk abban, hogy viselés közben ez fel fog tűnni másoknak is; azt mindenki maga döntse el, hogy számára ez előnyt, vagy hátrányt jelent, viszont egy kecses női csuklón nem biztos, hogy jól mutat. Az OUKITEL Z32 okosóra kapcsán folyamatosan az járt a fejemben, hogy én ezt az órát már láttam valahol, de nem ezen a néven. És valóban, a LEMFO LEM12 egy az egyben ugyanez az óra, minimális különbséggel. A két megjelenés között 1 hónap telt el, ennyi idő alatt a legjobb esetben is csak re-brandelni lehet valamit, lemásolni nem nagyon, mindenesetre elég furcsa. A két okosóra között a vízállóságban és a szelfi kamera felbontásában van csak apró különbség, illetve a LEMFO gyári szíján a varrás eltér a szíj színétől.
Most már semmi nem tarthat vissza attól bennünket, hogy bekapcsoljuk az órát és megnézzük, hogy működés közben mennyire érvényesülnek a specifikáció alapján elgondoltak – vágjunk is bele.
Az OUKITEL Z32 okosóra használatba vétele
Az órát a felső bekapcsológombbal tudjuk életre kelteni, ki- és bekapcsoláskor lejátszik egy rövidke dallamot, amit eddig nem tudtam kiiktatni. A kijelzőn rövid időn belül megjelenik a gyártó neve és weboldalának címe. Az intro szép, a narancssárga szín passzol a szíj színéhez, nem bazári a megjelenítés. Rövidesen feltűnik a nyelvválasztó, a magyar nyelv sajnos (vagy szerencsére, láttunk már szörnyű magyarítást) nem szerepel a listán, de az angol fordítás hiba nélküli, illetve leginkább úgyis az applikációk ikonjait fogjuk nyomogatni használat közben. Amennyiben SIM kártyával – azaz telefonként – szeretnénk használni az OUKITEL Z32-t belehelyezhetjük már az első bekapcsolás előtt (nano SIM illik bele), de talán érdemesebb azután, miután Wi-Fi-n keresztül már belaktuk az órát és megbizonyosodtunk arról, hogy minden megfelelően működik. Az IPS kijelző szép, részletgazdag, a színek élénkek, a betekintési szög nagy. A fényerő három lépésben, illetve folyamatosan is állítható, erős napfényben maximumhoz közeli állásba érdemes állítani, hogy lássunk valamit.
Ha nyelv kiválasztásán túl vagyunk, meg kell adnunk az életkorunkat, a nemünket, súlyunkat, hogy a program ennek alapján tudja kalkulálni az aktivitásaink során elégetett kalóriát, illetve statisztikát vezessen az adataink változásáról (konkrétan a testsúlyunkról, ha rendszeresen megadjuk). Az applikáció letöltése sem túl bonyolult feladat, a képernyőn megjelenő QR kód segítségével szinte gyerekjátéknak mondható, de a fenti linken keresztül közvetlenül letölthető a Play Sore-ból, az iOS linket pedig itt találjátok.
Az applikáció jelenleg annyira nem működik jól – erről majd később -, hogy jelenleg nem is található meg a telefonomon, de egy alkalommal mindenképp el kell indítani, hogy össze tudjuk szinkronizálni a telefonszámokat. Még csak annyi az appról, hogy ha az nem lenne olyan amilyen, nagyon nehezen lehetne belekötni az okosórába.
A program letöltése és a szükséges engedélyek megadása után Bluetooth kapcsolaton keresztül érhetjük el az órát a telefonunkról. Ezt ne a hagyományos módon próbáljuk meg, hanem az applikációból. Amennyiben a bekapcsoláskor ezt nem tettük volna meg, akkor a hajtépkedés helyett mutatjuk a menetét: a beállításoknál a My Devices menüpontban kattintsunk az eszköz hozzáadására, majd az OUKITEL Z32 menüjében keressük meg az Assistant menüpontot, azon belül pedig a Connect Phone sorra kattintva kapunk egy QR kódot, ezt olvastassuk be a telefonunkkal és fejezzük be mindkét eszközön a párosítást.
Ezután az óráról már össze tudjuk szinkronizálni a névjegyeinket – bár ez megtehető egy Google fiók beállításával és annak szinkronizálásával is, hiszen a Play Áruházból való letöltéshez mindenképp szükség lesz egy accountra.
Elérkeztünk ahhoz a pillanathoz, amikor el kell döntenetek, hogyan fogjátok használni az órát; teljesen különálló eszközként – mint egy mobilt, külön applikációkkal, és – nem kötelezően – SIM kártyával, bár leginkább erre lett kitalálva az OUKITEL Z32. Vagy egyszerűen csak a mobilotokkal szinkronizálva értesítéskijelzésre, arra véleményünk szerint meg felesleges, ráadásul azt is csak problémás módon. Mert sajnos úgy tűnik, hogy csak az egyik mód működőképes, rögtön mutatjuk miért.
A telefonunkkal összekötve az értesítések megjelennek az órán, egyesével tudjuk beállítani az applikációból, hogy mit szeretnénk látni a csuklónkon. Megkereshetjük az óránkat ha nem tudjuk éppen hová tettük – ekkor hangjelzés mutatja a helyét -, fájlokat küldözgethetünk ide-oda a két eszköz között. Módosíthatjuk a kijelző megjelenését, bekapcsolhatjuk a ne zavarj módot (mindkettőt az óráról is megtehetjük), akkor vajon mi lehet a gond? Több barátom is panaszkodott, hogy miért nem vagyok elérhető, pedig a telefon kicseng, de nem veszem fel. A hívásokra – már amikor értesültem róluk – nem tudtam válaszolni, egyszerűen nem reagált rá a felvevő gomb, csak visszahívni tudtam a hívót. Xiaomi Mi A3 mobilom van, bíztam benne, hogy nem romlott el hirtelen, eddig semmi baja nem volt, semmi oka nem volt arra, hogy így viselkedjen; nem esett le, nem ázott be. A WiiWatch 2 alkalmazástól minden engedélyt elvettem, ürítettem cache-t, tettem fel új tárcsázót, semmi változás. Aztán gondoltam egyet és letöröltem az applikációt, a következő hívást már tudtam fogadni. 2x eljátszottam, hogy megbizonyosodjak róla, hogy valóban ez volt a hiba és a végeredmény mindkét alkalommal azonos lett. Azóta nincs fent a Wiiwatch a telefonomon, de nem is hiányzik a működéshez. Ráadásul, nem csak ehhez az órához, hanem a Kospetekhez is ezt csomagolják…
Talán ennyi az összes panaszom, ami nem is az óra hibája, a szoftver lett egy rakás … (gondolj ide bármit)… bug. De ez nem is feltétlen nagy gond, hiszen az OUKITEL Z32 egy 4G képes okosóra, így legalább az applikáció hibája mutatja a “helyes” felhasználás felé vezető utat.
Az OUKITEL Z32 okosóra működése
A kis kitérő után folytassuk az ismerkedést. A névjegyek szinkronizálva vannak, a számlap még a gyári, kapcsolódjunk egy Wi-Fi hálózathoz első körben s közben ismerkedjünk meg az okosóra alapvető működésével. Amennyiben nano SIM kártyával szeretnénk az órát használni, akkor most már bele lehet helyezni, a készülék természetesen kártyafüggetlen. A Connect menüpont Cellural networks almenüjében a mobilokhoz hasonlóan állíthatjuk be kapcsolat minden részletét, az adathasználattól a roamingon át az előnyben részesített hálózatokig. Itt kell megadnunk a mobilszolgáltatónk által közölt APN beállításokat is, hogy a 4G kapcsolat is megfelelő legyen.
A kijelzőt két módon kelthetjük életre; ha a Setting/Gesture menüpontban engedélyeztük rázásra való felébresztést, akkor a csuklónkat a szemünk elé emelve életre kel a kijelző, amennyiben nem, a felső gomb lenyomásával érhetjük el ugyanezt. Fentről lefelé csúsztatva az ujjunkat, az első pozícióban a kapcsolatok- (Bluetooth/4G), a töltöttség mértéke- és a dátum látszanak. A körbefutó lila csík mutatja az akkumulátor jelenlegi állapotát. A következő oldalon, – ahova jobbról balra lapozással juthatunk el – állíthatjuk be a kijelző fényerejét, kapcsolhatjuk ki az értesítéseket, csatlakozhatunk egy Wi-Fi hálózathoz, vagy adhatunk hozzá egy Bluetooth eszközt, vagy kapcsolódhatunk egy már meglévőhöz – az összes funkció a képeken látható. A maradék három pozícióban a futó programokat lőhetjük ki egy gombnyomással, vezérelhetjük a zenét, vagy megnézhetjük az időjárást, az adatokat az AccuWeather szolgáltatja.
A menübe jobbról balra történő húzással juthatunk be, az alsó gombbal pedig egy szinttel vissza tudunk lépni. Az lenti képeken látható kétféle megjelenítés közül választhatunk: félköríves, vagy teljes körív mentén elhelyezett ikonok – nekem az előbbi elegánsabbnak tűnik. Nagyszerű hír, hogy a képernyő lezárása után, abban a főmenüben tudjuk folytatni a munkát, ahol előzőleg abbahagytuk. Lentről felfele történő húzással az aktivitásunk látható, míg balról jobbra lapozással az értesítések tűnnek fel, amiket egy gombnyomással megnyithatunk, vagy akár el is tüntethetjük őket.
Hogy ne kergessük magunkat őrületbe, érdemes a mellékelt használati útmutató átolvasásával kezdeni az órával való ismerkedést. Hogy miért? Valószínűleg a rutinos okosóra tulajoknak nem lesz újdonság amit most írok, de aki nem találkozott még hasonló szerkezettel, az akár a földhöz is csaphatja elsőre az okosóráját. Hiszen a megjelenítő kerek, az androidos programok pedig telefonra vannak optimalizálva, aminek a kijelzője téglalap alakú és igen, a nem gyári programok közül jó párat nem lehetne használni, mert a funkciógombok, vagy akár csak a tartalom is kiesnek a körből és nem látszódnak. De szerencsére van megoldás, amivel teljes értékűvé tehetőek az applikációk: az óra felső gombját hosszan nyomva nem csak a kikapcsoló/újraindító/aktív programokat megjelenítő gombok tűnnek fel, hanem a kijelző tetején átválthatunk négyzetes kijelzésre is. Szégyen ide, szégyen oda, de leírom, magamtól nem jöttem rá, addig elég elkeseredett voltam, hogy most mégis mit kellene tennem annak érdekében, hogy például a Waze-ben be tudjam írni hova szeretnék menni, vagy egyáltalán be tudjak lépni az alkalmazásba. Találhatunk még egy könnyítést a nem gyári programok használatához, a System Optimization/Thirp-party apps adapter menüpontban beállíthatjuk, hogy ezeknek a programoknak nagyobb részük legyen látható az óra kijelzőjén, mint alapesetben (ergo kisebb betűtípus, de több tartalom – egyfajta tartalom kicsinyítésről van szó).
Igen, Waze, mert természetesen az is telepíthető, akárcsak a Spotify, vagy a gyári böngésző helyett a Firefox. Minden, amit a Play Store-ból el lehet érni a készülékre. Amit nem, arra is akadnak alternatív megoldások, például az .apk fájlok órára való másolásával és telepítésével sikerült telepíteni a Tidalt is (ehhez a zeneszolgáltatáshoz előfizetés szükséges, nem tört verzióról van szó). A tapasztalatom az, hogy a számomra fontos applikációk 90%-a telepíthető (érdemes az appokat a kis kijelző miatt PC-ről a Play Store-ból, távolról telepíteni). Apropó kis kijelző, apró betűk, a kijelző szélére eső karakterek lenyomása nem a legegyszerűbb, gyengébb szemű, nagyobb kezű felhasználók hátrányban vannak. Nekik (is) jelent segítséget a beépített Google hangasszisztens, tökéletesen felismeri a kimondott utasításokat, egyszerű a használata, a menüből érhető el. Az óra töltője/dokkolója számítógépre csatlakoztatva tölti is az okosórát, illetve a fájlátvitel is lehetséges, így a képek, fájlok másolása is megoldott és egyfajta pendrive-ként is használhatjuk az óránkat, a fájljaink az óráról is megoszthatóak.
Az OUKITEL Z32 4G okosóra természetesen rendelkezik beépített mikrofonnal és hangszóróval is, így telefonáláshoz, zenehallgatáshoz, videótelefonáláshoz tökéletes. Ha nem szeretnénk, hogy mindenki végighallgassa kedvenc zenénket, vagy a telefon-beszélgetésünket, érdemes egy Bluetooth fülhallgatót csatlakoztatni az órához.
A hívások minőségére nem lehet panasz, talán kicsit halkan hallottak a túloldalon, de a hívás egy Tronsmart Spunky Beat fülhallgatón keresztül történt. Az Onyx Ace már a polcon van, lassan elkészült a teszt is, az abban található négy mikrofonnal nem valószínű, hogy hasonló lesz a helyzet. Teljes értékű tárcsázót kapunk, megnézhetjük a híváslistánkat, van telefonkönyv, a bejövő hívásokat fogadó/elutasító gombok elég nagyok ahhoz, hogy ne nyomjunk mellé. A Facebook messengeren, Skype-on, WhatsApp-on keresztül indíthatunk videóhívást, a Viber nem telepíthető a Play Store-ból, de ugye megoldható.
Multimédiás tulajdonságok, üzemidő
Spotify, Deezer fut az órán, a számok között tudunk léptetni, a lejátszást le tudjuk állítani/elindítani, a hangerőt tudjuk növelni, csökkenteni. Ha a legjobb minőségre vágysz, érdemes megnézned a Tidal szolgáltatásait is, a 30 napos próbaidőszakot bármikor lemondhatod. A YouTube alkalmazás a saját applikációk közül (itt összesen 5 db applikáció található meg), vagy a Play Store-ból is telepíthető, a videók teljes képernyőn is nézhetőek. Zenehallgatáshoz az akkukímélőt (battery saver) ki kell kapcsolni, különben amikor a kijelző kikapcsol, az alkalmazás is leáll.
Nézzük a fotók minőségét, itt már nem ilyen rózsás a helyzet. Az oldalsó kamera 8 megapixel felbontású, a képek 2448×3264 pixel oldalhosszúságúak. A gyári kamera-alkalmazásban semmi nem állítható, másikat nem telepítettem, mert valószínűleg csodát nem lehetne remélni, ez ennyit tud és kész. Nem kell azért szörnyűségre gondolni, amennyiben csak a dokumentálás a cél, arra tökéletesen megfelel, de fotókiállításra azért ne vigyük el őket. A mai csúcskategóriás telefonokkal felesleges összehasonlítani a minőséget, de az alsó kategóriában valószínűleg elférne a mezőnyben. A színek fakók, a kép széle életlen, mosott. A fókusztávolság fix, a látószög 60 fok körüli. Megkértem a kisfiamat, hogy álljon modellt egy szelfihez, az utolsó képen Ő mosolyog. Ennek a 2 megapixeles kamerának az arc alapú feloldásban (face ID) van szerepe, illetve a videótelefonálás során vesszük hasznát, illetve a kis kijelzőn nem látszódnak a hibák.
Az elkészült videók minősége hasonló a képekéhez, a kamera HD-ban (1280×720), .3gp formátumban rögzít, az biztos, hogy nem a legújabb szabvány. Biztosan lehet találni jobb alkalmazásokat, de nem mélyedtem bele a keresésbe, nem valószínű, hogy fényképezésre fogom használni az órát.
És akkor egy pár szót az üzemidőről. Ahogy már olvashattátok, a beépített 900 mAh kapacitású akkumulátor mellett helyet kapott egy vezeték nélküli töltő is, ami hasonló kapacitással rendelkezik, mint magának az órának akkuja. A leírásban 2+2 nap használatot olvashatunk, nézzük, vajon igaz-e.
Ahol nem láttok külön értéket, ott az adatok 10%-ra merített állapotról való feltöltést, illetve 10%-ig történő merítést feltételeznek.
- teljes töltés ideje: kb. 2 óra
- vezeték nélküli töltő feltöltése: 1 óra alatt 60%
- működés SIM kártya- és nyomkodás nélkül: 45 óra alatt 35%-ig merült az óra
- működés SIM kártyával, nyomkodás nélkül: 23,5 óra üzemidő
- Bluetooth használata: 6 óra üzemidő (bekapcsolt kijelzővel 4 óra)
- GPS használata: 11 óra üzemidő
- képernyőidő: 4-6 óra nagyságrendileg
A legtöbb óralap nem jeleníti meg a töltöttséget, az óra meg nem figyelmeztet határozottan a merülésre, így érdemes figyelni a töltöttség értékét és időben feltölteni az okosórát.
Az óra használata aktivitásmérőként
Sokakban felmerülhet a kérdés, hogy az OUKITEL Z32 ki tud-e váltani egy aktivitásmérőt. Most nem sportórára gondolok, hanem például az Amazfit GTR 47mm otthon hagyható-e ha elmész futni (lányok esetében a kisebb testvér, de ugye azt már megbeszéltük, hogy egy női kézre ez az óra nem a legideálisabb választás). Vagy mennyire monitorozható és követhető a napi aktivitásunk ezzel az órával.
A válaszunk az, hogy igen, akár ki is tudunk vele váltani egy aktivitásmérőt, de csak kompromisszumokkal. Minden attól függ, hogy mit szoktál meg. Ha például az Amazfited használod futásánál, ott már megszoktad, hogy két nap GPS használat után kell meglátogatni a töltő, itt nagyjából 11-12 órád van a kültéri tevékenységre, ami persze egy maratonra is elég. Ha ennél több időre van szükséged, akkor előveheted a vezeték nélküli töltőt és még egyszer ennyi időt kapsz, de a pulzusmérésről le kell mondanod. Ami pedig egészen jól működik, menüből külön is indítható, az adatok visszanézhetőek. De ami igazán fájó pont az az, hogy a beépített Fitness applikáció nem használ GPS-t, így nem tudod külső applikáció segítsége nélkül rögzíteni az utadat. Ez igazán érthetetlen számomra miért sikerült így.
Ha Strava felhasználó vagy, akkor semmi probléma, az adatok a fiókodba szinkronizálhatóak. A lenti képeken az látszik, ahogy a két óra követi a bejárt utat, semmi különbség nincs köztük, csak annyi, hogy az OUKITEL-en később indult el pár perccel a program, mert bénáztam. A kocasportolóknak – mint amilyen én vagyok – tökéletes eszköz lehet, aki pedig komolyabban gondolja, úgyis beszerzett már egy sportórát.
Amennyiben szeretsz kirándulni és erre használsz célprogramokat, akkor jó hír, hogy a Locus Map és az OsmAnd is tökéletesen futnak, a Play Áruházból telepíthetőek és a .gpx fájl is könnyen kinyerhető. Persze a gyári térkép is működik, azzal sem fogsz eltévedni. Alvásmonitor nem található az órában, de teljesen felesleges is volna, nem célszerű egy telefonnal aludni; nem is egészséges, reggelre pedig elég sokat merülne, így nem is érdemes.
Egy kedvező ár/érték arányú, minőségi, 4G képes okosórát mutattunk be Nektek az OUKITEL Z32 személyében, mely képes kiváltani egy mobiltelefont is, a teljes összefoglalót lejjebb olvashatjátok. Amennyiben elakadnátok, a teszthez kapcsolódó fórumban tudtok kérdezni tőlünk a működéssel kapcsolatban. A fenti videóban megnézhetitek az OUKITEL Z32 okosórát működés közben is.
Összefoglaló
Az OUKITEL Z32 4G képes okostelefon a teszt során bebizonyította számunkra, hogy képes kiváltani egy mobiltelefont, aktivitásmérőként viszont nem igazán teljesít jól, de ez nem is a fő feladat, így nem vetjük a szemére. Ellenben a szoftver kiforratlanságát igen, egy ilyen kaliberű eszközhöz szégyen egy ilyen applikációt csomagolni. Lehet, hogy egyedi hibáról van szó, de a szoftver olyan mértékben átvette az irányítást a telefonom felett, hogy a hívásaimat nem tudtam fogadni. Az óra nagyon szép, tekintélyt sugároz, a forradalmi, vezeték nélküli töltő segítségével az üzemidő akár másfél-két napig is kitolható normál használat mellett, mobiltelefonként használva. A kis kijelző miatt játszani nem igazán lehet rajta, illetve a méretéből adódóan inkább férfias, mint nőies a megjelenése. A Gearbest jelenleg is futó akciójában az óra mellé egy ajándék óraszíjat kaptok. Az OUKITEL Z32 bevezető ára 129,99$ volt, jelenleg ennél egy kicsivel drágábban szerezhető be, EU Priority Line szállítási mód is elérhető. Amennyiben egy megbízható okosórát keresel, amivel még telefonálni is tudsz, lehet, hogy már meg is találtad.
- kifejezetten jó minőség, szép dizájn
- jól működő hívásfunkciók
- vezeték nélküli töltő/powerbank
- az applikációk megjelenítése beállítható
- gyári Android rendszer
- cserélhető óraszámlap, nagy választék
- gyenge, rosszul működő telefonos applikáció
- hiányzó alacsony töltöttség figyelmeztetés
- a gyári fitness app nem használja a GPS-t
- úszásra nem alkalmas
- fotók/videók minősége
- nem jelez a lemerülés előtt
- aktivitásmérőként nem tökéletes
Az OUKITEL Z32 okosórát itt tudod megvásárolni
Még több okosóra ajánlat
Friss ajánlatok minden nap
Köszönjük, hogy olvasol minket. Azon fáradozunk, hogy a lehető legjobb ajánlatokat oszthassuk meg Veled. Maradj velünk, építsünk közösséget!