Tronsmart Apollo Air+ – megéri a felárat?
A "MUTASD A KUPONKÓDOT!" gomb megnyomása után az akciót tartalmazó weboldal új ablakban megnyílik és a kuponkód a vágólapra kerül.
Tronsmart Apollo Air+ Bluetooth fülhallgató teszt
Nem is olyan rég olvashattátok a Tronsmart Apollo Air Bluetooth fülhallgató tesztjét, akkor említettem, hogy létezik egy Air+ változat is, ami szintén megérkezett, így semmi akadálya, hogy a kettő közötti különbséget a valóságban is megismerhessétek. Mivel a két fülhallgató 95%-ban azonos, így ebben a tesztben leginkább a két modell közötti eltérésekre kerül a fókusz. A működés teljesen hasonló, így ezekre nem térek ki újból, a lenti bejegyzésben minden részletesen elolvasható.
Tronsmart Apollo Air Bluetooth fülhallgató tesztSzámomra egy újonnan érkező Tronsmart termék dobozát kézbe venni olyan érzés, mint amikor kicsinek a karácsonyfa alatt vártam az ajándékot; tudtam, hogy a Jézuska mindig kitalálja, hogy minek örülnék a legjobban, még ha le sem rajzoltam neki. A ...
Olvass továbbA fülhallgató hibrid aktív zajszűréssel és a Qualcomm rendkívül alacsony fogyasztású SoC-jával (QCC3046) érkezik, mely chip támogatja a TWS+ technológiát és használatával a fülhallgató mérete is kordában tartható. A Tronsmart termékeknél manapság már szinte kötelező az applikáció használata, ez most sincs másként, a program segítségével pillanatok alatt frissíthető a firmware, beállítható a kívánt hangzás, és átprogramozható az érintőgombok működése. A Tronsmart Apollo Air+ TWS fülhallgató töltőbölcsője vezeték nélkül is tölthető, a legújabb generációs audió kodek – a visszafelé is kompatibilis Qualcomm aptX™ Adaptive – került beépítésre, bekerült a pozíció-érzékelés (a fülhallgatók érzékelik amikor kivettük, vagy betettük őket a fülünkbe, és megállítják vagy elindítják a zenelejátszást), illetve egy védőhuzatot is kapunk a pénzünkért. Nem maradt más hátra, mint közelebbről is megismerni az Air+ működését.
Az aptX™ Adaptive audio kodek nagy felbontású, megszakítás nélküli hangot ígér, amely egyszerűen működik és prémium és robusztus megoldást nyújt. Az aptX™ Adaptive ötvözi a kiváló hangminőséget, az alacsony bitsebességű hangátvitelt, a skálázhatóságot és az alacsony késleltetés lehetőségét, hogy tökéletes vezeték nélküli hallgatási élményt nyújtson, még a legnagyobb kihívást jelentő rádiófrekvenciás (RF) környezetekben is.
- aptX™ Adaptive kodek
- jól működő hibrid aktív zajcsökkentés
- a száránál megfogva nem nyomkodunk el semmit véletlenül
- kitűnően működő TWS+ technológia
- lejátszás közben nincs zavaró villogás
- Tronsmart applikáció
- vezeték nélküli töltés
- pozíció-érzékelés
- rövid üzemidő
- elnagyolt akkumulátor-állapot kijelzés
- headsetként használva nem minden funkció érhető el az érintő-felületen
A Tronsmart Apollo Air+ általános leírása
A Qualcomm aptX™ és aptX™ Adaptive támogatással, 6 mikrofonnal- és környezeti zajcsökkentő technológiával felszerelt Tronsmart Apollo Air+ kitűnő hangot biztosít számodra, hogy a zenehallgatás mindig öröm legyen. Az in-ear kialakítás kényelmes, így a fülhallgató egész nap tökéletes élményt nyújt. Az Apollo Air modellhez képest a vezetéknélküli töltés-, a Qualcomm aptX™ Adaptive kodek-, a pozíció-érzékelés újdonság, ezen kívül egy védőhuzat és a minőségibb kialakítású csomagolás amiben az Apollo Air+ különbözik a sima változattól.
● rendkívül tiszta hangzás: 6 mikrofon és a környezeti zajcsökkentő technológia garantálja a kristálytiszta hívásminőséget, akár 35 dB zajcsökkentés a teljes frekvenciatartományban
● Qualcomm chip: az eredeti Qualcomm chip biztosítja a stabil kapcsolatot és a kivételes teljesítményt
● veszteség nélküli aptX audio: Qualcomm aptX™ és aptX™ Adaptive audiotechnológia és a 10 mm-es driver kitűnő minőségű hangzást biztosít, mely tiszta és a mély tartományokban is kitűnőén élvezhető
● USB-C gyorstöltés: stabil és gyors töltés, akár 5 óra használat töltőbox nélkül
● vezeték nélküli töltés a könnyebb használatért
● egygombos vezérlés: csak érints meg a fülhallgatót 1x, 2x, vagy 3x – tudni fogja mit szeretnél, ennél egyszerűbb nem is lehetne
● monó/sztereó mód: te döntöd el hogyan szeretnéd viselni, néha elég lehet csak az egyiket magaddal vinni
● IP45 védelem: izzadság és fröccsenő víz elleni védelem, akár sportolhatsz is vele
● hangvezérlés: Siri/Google Asszisztens csak egy gombnyomásra
● TWS+ technológia a késleltetésmentes jelátvitelért
A Tronsmart Apollo Air+ fülhallgató főbb jellemzői
Általános | Márka: Tronsmart Típus: Bluetooth fülhallgató Modell: Apollo Air+ Szín: fehér/fekete |
Jellemzők | Chip: Qualcomm QCC3046 Bluetooth: 5.2 Bluetooth-profil: HFP/HSP/AVRCP/A2DP Audio kodek: aptX, AAC, SBC Bluetooth-átvitel: akár 10 m (nyílt területen) Vízállóság: IP45 (alacsony nyomású vízsugártól minden irányból korlátozottan véd) Driver átmérő: 10 mm Driver anyaga: grafén Zajcsökkentés: hibrid aktív, 35 dB-ig, 6 mikrofonnal, Qualcomm® cVc 8.0 technológia Zajcsökkentés módok: ANC ki/ANC be/környezeti hang mód (ambient mode) Jelátvitel: TWS+ Impedancia: 32 Ω Frekvencia tartomány: n.a. (20-20 kHz) Akkumulátor kapacitása: fülhallgató 35 mAh, töltőbox 300 mAh lítium akkumulátor Tölthetőség boxból: 3 alkalom Folyamatos zenelejátszás: 5 óra (közepes hangerőn) Töltési idő: kb. 2,5 óra Egyéb funkció: hands-free telefonhívás, hang-asszisztens, vezeték nélküli töltés, pozíció-érzékelés |
Méret és súly | Termék súlya: fülhallgató 4 g, töltőbox: 33 g Fülhallgató mérete (LxWxH): 31,00×10,00×30,00 mm Töltőbox mérete (LxWxH): 60,00×32,00×30,00 mm |
A doboz tartalma | 1 x Tronsmart Apollo Air+ fülhallgató (pár) 4 x tartalék fülgumi (pár) 1 x töltőbox 1 x USB type-C töltőkábel 1 x védőhuzat 1 x garanciakártya 1 x használati utasítás |
Kicsomagolás, első benyomások
A csomag a Geekbuying német raktárából érkezett és az európai raktáraknál megszokott 1 héten belüli időt futotta. A lenti képeken látható, hogy a Tronsmart Apollo Air+ doboza méretileg és kialakításában is különbözik az Air-től; az oldalán mágnessel záródó csomagolás minden dimenziójában nagyobb és sokkal elegánsabb, mint a sima modellé. A töltőbox és a fülhallgatók alatt találjuk a garanciakártyát és a használati utasítást, egy szinttel lejjebb a 4 pár extra fülgumit és a töltőkábelt, míg a földszinten a védőhuzat kapott helyet. A kihajtogatható felső/oldalsó oldalak belső részén a hibrid ANC technológia működéséről olvashatunk angolul. Ilyen körítést az Apollo Bold kapcsán kaptunk, mindenesetre nagyon jól néz ki.
A töltés USB type-C csatlakozón keresztül, vagy vezeték nélkül történik, a specifikációban megadott idő alatt megkapjuk a működéshez szükséges energiát. A leírások szerint észre kellene venni, a texturált, magasfényű fényezést a töltőboxon, vagy fülhallgató-egységeken, de őszintén szólva nem látok különbséget a két modellen azon kívül, hogy az egyik fekete, a másik fehér.
A Tronsmart Apollo Air+ használatba vétele
Első használat előtt töltsük fel teljesen a dobozt és a fülhallgatókat, majd a töltőbox fedelét felemelve és a hátsó oldalon található gomb 2 másodpercig tartó megnyomásával párosítsuk a telefonunkhoz. A későbbiekben a csatlakozás automatikusan meg fog történni a töltődoboz tetejének nyitásakor, de természetesen manuálisan is megtehetjük. A kikapcsolás is pont ilyen egyszerű, csak helyezzük vissza a fülhallgatókat a bölcsőbe, és az eszköz kikapcsol, vagy itt is lehetőségünk van a manuális módra, ezen kívül öt perc tétlenség után is kikapcsol a készülék, mint az Airnél.
Magán a Tronsmart Apollo Air+ fülhallgatón sincs státusz LED, minden infót a töltőbox belső LED-e ad tudtunkra. Lehetőségünk van monó mód használatára is, ebben az esetben akár két különböző telefonhoz csatlakozhatunk – külön a jobb, és külön a bal egységgel, headset-ként használva őket, viszont ilyenkor egyes funkciók nem működnek – amik csak a bal/jobb egységre vannak delegálva. A fülhallgató egységeken elhelyezett érintésérzékeny felületen az alábbi beállításokra van lehetőségünk:
Viselni kényelmes, sportolás során is valószínűleg fixen ül a hallójárat bejáratánál. Egy töltéssel nagyságrendileg 4,5-5 órányi lejátszás érhető el, míg a box 3 alkalommal képes feltölteni a lemerült fülhallgatókat. A TWS Plus technológiának hála, a Tronsmart Apollo Air+ esetében is a jobb- és a baloldali fülhallgatókig egy időben jut el a forrástól a hang, így nem volt kérdés, hogy az Earbuds Delay Test nevű programmal most is nulla ms késleltetést mértem – ahogy az Airnél is – és természetesen a YouTube videóknál is hasonló a helyzet.
A hibrid aktív zajszűrés három állása (ON/OFF/ambient) az eszközről is, és az applikációból is állítható, tökéletesen teszi a dolgát – ha kell semmit sem hallunk a környezeti zajokból és csak a zenére tudunk koncentrálni, de ha szükséges, némi külső zaj is behallatszik. Mintha a telefonálás minősége javult volna az Airhez viszonyítva, a túloldalon jól hallottak, ahogy én is a hívót.
Hangzás, tapasztalatok
24 órán keresztül tartó bejáratás után eresztettem össze a két modellt, mégpedig úgy, hogy mindkét fülhallgató-párt csatlakoztattam a mobilomhoz és folyamatosan váltottam köztük. Kihasználva az Air+ pozíció-érzékelését, ha felvettem az asztalról és a fülembe tettem, akkor a kapcsolat automatikusan ráváltott és a zene innen szólt, ha pedig letettem, a lejátszás megállt. Mivel a kevesebbet tudó modellen nincs ilyen funkció, oda manuálisan kellett átváltanom. A zenék most is a Tidalról szóltak – figyelem, most 3 hónapos próbaidőszak érhető el az új felhasználók részére! – a hangzásról alkotott véleményem az Air tesztjében érhető el, a teszteléshez hallgatott trackek pedig itt. Talán mintha egy kicsit jobban dübörögnének a mély hangok a Paper Trailsben, az Astral Traveling talán még jobban szól, mint az Air+ esetében. Az összkép valamivel tisztább, de a különbség véleményem szerint nem annyira szignifikáns, hogy ez döntsön a két modell között – az Air is jobb az átlagnál, Tronsmartból pedig még mindig a Bold szól a legszebben.
Pár szóban a Tronsmart appról (Android, iOS). Az Apollo Q10 a harmadik eszköz amit az applikáció támogat. A csatlakozás gyorsan megtörténik, a programon belül lehetőség nyílik a firmware frissítésére, a vezérlés személyre szabására, a hibrid aktív zajcsökkentés beállítására. Ebben a bejegyzésben bővebben is olvashattok az applikáció használatáról, az előre beállított hangképek közül a Rockot érdemes kipróbálni.
Mostani alkalommal a Tronsmart Apollo Air vezeték nélküli fülhallgatót ismerhettétek meg, a teljes összefoglalót lejjebb olvashatjátok. Amennyiben kérdésetek lenne vásárlás előtt, esetleg a működéssel kapcsolatban, ezeket a teszthez kapcsolódó fórumban tudjátok feltenni.
Összefoglaló
A kellemes hangzás mellett szükséged van vezeték nélküli töltésre? Esetleg pozíció-érzékrelésre, vagy védőhuzatra? Képes vagy ezekért az extrákért egy kicsivel többet is fizetni? Ha ezekre a kérdésekre igen a válaszod, akkor nem kétséges, hogy a Tronsmart Apollo Air+ a Te fülhallgatód. Ha viszont az előbbieket úri huncutságnak tartod, akkor az Air modellt válaszd. Bár a teszt megírásának pillanatában a két szereplő közötti csupán 25$-os különbség elgondolkodtató lehet, főleg ha a Qualcomm aptX™ Adaptive támogatásnak köszönhető kicsivel jobb hangzást is hozzá vesszük az eddigiekhez. Nekem tetszett, megfontolandó vétel.
- aptX™ Adaptive kodek
- jól működő hibrid aktív zajcsökkentés
- a száránál megfogva nem nyomkodunk el semmit véletlenül
- kitűnően működő TWS+ technológia
- lejátszás közben nincs zavaró villogás
- Tronsmart applikáció
- vezeték nélküli töltés
- pozíció-érzékelés
- rövid üzemidő
- elnagyolt akkumulátor-állapot kijelzés
- headsetként használva nem minden funkció érhető el az érintő-felületen
A Tronsmart Apollo Air+ Bluetooth fülhallgatót itt tudod megvásárolni
Még több Tronsmart ajánlat
Friss ajánlatok minden nap
Köszönjük, hogy olvasol minket. Azon fáradozunk, hogy a lehető legjobb ajánlatokat oszthassuk meg Veled. Maradj velünk, építsünk közösséget!