A "MUTASD A KUPONKÓDOT!" gomb megnyomása után az akciót tartalmazó weboldal új ablakban megnyílik és a kuponkód a vágólapra kerül.
Tronsmart Bang SE Bluetooth hangszóró teszt
Lassan itt az év vége, közeleg a szilveszter napja, már bizonyára mindenki jól tudja, hogy hol táncolja át az éjszakát. Ha esetleg még nincs helyszín, még akkor sincs semmi veszve, tartsunk meg a házibulit a saját otthonunkban és hívjuk el a barátainkat egy közös óévbúcsúztatóra. Amennyiben hat fő alatti összejövetelt szervezel, akkor a Tronsmart Bang SE tökéletes választás lehet, de ha nagyobb a baráti köröd, akkor a lenti blokkban található Bang lesz a nyerő. Előbbihez még 1-, utóbbihoz a TuneConn technológiának köszönhetően akár még 99 további egység csatlakoztatható, így akár egy koncertet is lebonyolíthatsz.
Természetesen egy kültérre tervezett vezeték nélküli hangszórót nem azért vásárolunk, hogy csak a négy fal között használjuk. Fontos, hogy ha elkap bennünket a zápor, az eszközünk akkor se károsodjon – jelen esetben nem fog, hiszen Tronsmart Bang SE Bluetooth hangszóró IPX6-os védettséggel rendelkezik, mely szabvány szerint erős vízsugár és rövid ideig tartó vízbemerítés nem árthat a készüléknek (szándékosan ne merítsük folyadékba). Emellett egy hordozópánt is a csomag része, mely segítségével a hátunkra vehetjük, esetleg egy faágra akaszthatjuk a hangszórót, mely a mobilitásunkat erősen segíti.
Az összesen 40 W kimeneti teljesítményű – 2 teljes tartományt lefedő hangszóróval és 2 passzív elemmel szerelt – eszközben szinte minden olyan funkció megtalálható ami ahhoz kell, hogy csak a zenére/barátainkra figyelhessünk és ne magára a hang forrására kelljen koncentrálnunk, mert nem szól elég hangosan vagy idő előtt lemerül, esetleg nincs mit hallgatni, mert elment az áram és így nincs internet sem. Ha a társaságból valaki pendrive-on vagy micro SD kártyán, laptopon elhozta magával a zenegyűjteményét, azt azonnal csatlakoztatni tudja az eszközhöz. 50%-os hangerő mellett akár 24 órán keresztül hallgathatjuk kedvenc számainkat, ha a fényeffektre is szükségünk van, akkor ez az időtartam alig csökken, még ez is elég egy átlagos bulihoz. A 2 kilogrammnál éppen nehezebb hangszóró két gumitappancsán stabilan áll, a hordozófogantyú segítségével pedig könnyen mozgatható.
Ha azt gondolnátok, hogy az előbbi bekezdésben a Bang sorozat összes tagját megismerhettétek, akkor örömmel közlöm, hogy ez nem így van, a basszusok szerelmesei számára a Bang Mini lehet a befutó, a maga 50 W-os teljesítményével. Az alábbi táblázatban megtalálhatjátok a három hangszóró közötti főbb különbségeket.
A tulajdonságok felsorolása és az összehasonlítés után nem is maradt más hátra, hogy közelebbről is megismerkedjünk a Tronsmart Bang SE kültéri hangszóróval.
Általános leírás
ATronsmart Bang SE hordozható Bluetooth party hangszóró 40 W maximális kimenő teljesítménnyel, hatalmas akkumulátorral, a SoundPulse™ technológiának köszönhetően (a Tronsmart által továbbfejlesztett digitális hangfeldolgozási technológia) kiegyensúlyozott hangzásával hamar a kedvenced lesz. Bekapcsolt fényeffekt mellett is hosszú időn keresztül hallgathatod kedvenc zenéidet, de ha nincs szükséged feltűnésre, akkor az üzemidő 24 órára is kitolható 50%-os hangerő beállításával.
- SoundPulse™ technológia a mélyebb basszusokért és az elkülönülő éneksávért
- letisztult sztereó hangzás
- IPX6 vízállóság
- TWS funkció: két Tronsmart Bang SE hangszórót kapcsolhatsz össze vezeték nélkül
- egy előre definiált EQ beállítás
- Bluetooth 5.3
- powerbank funkció
- három különböző LED fényeffekt
- akár 20 óra játékidő
Főbb jellemzők
Általános | Márka: Tronsmart Típus: Bluetooth hangszóró Modell: Bang SE Szín: fekete |
Jellemzők | Anyag: ABS+alumínium Bluetooth: 5.3 Bluetooth-profil: A2DP, AVRCP, HFP, HSP Audio kodek: SBC Bluetooth-átvitel: akár 15 m (nyitott területen) Vízállóság: IPX6 Kimeneti teljesítmény: 40 W Max Töltés: DC 5V/2A, USB-C porton keresztül Hangszórók: 2 db teljes tartományt lefedő + 2 db passzív elem Frekvencia tartomány: 60-20.000 Hz Akkumulátor: beépített lítium akkumulátor, 8.000 mAh Játékidő: legfeljebb 24 óra (közepes hangerőn), 16 óra bekapcsolt LED fénnyel Töltési idő: kb. 4,5 óra Funkciók: fényeffekt, hands-free telefonhívás, aux-in, hang-asszisztens, TF/Micro SD kártya, USB flash meghajtó, TWS, powerbank funkció, SoundPulse™ |
Méret és súly | Termék súlya: 2,16 kg Termék mérete (HxSzxM): 298×164,5×118,8 mm |
A doboz tartalma | 1 x Tronsmart Bang SE Bluetooth hangszóró 1 x 3.5mm audio kábel 1 x USB-C töltőkábel 1 x hordozópánt 1 x jótállási jegy 1 x angol nyelvű használati utasítás 1 x tájékoztató lapocska |
Kicsomagolás, első benyomások
ATronsmart Bang a Geekbuying magyar raktárából érkezett; az első megjelenés alkalmával – november 24-én – Magyarországon kívül Portugáliában és Oroszországban volt elérhető a Tronsmart Bang SE, a globális bevezetésre még három hetet várni kellett. Ráadásul a termék magyar raktárból érkezik, így a megrendeléstől számított 1-2 napon belül kézbe is vehető (a weddmegonline weboldalán található magyar raktáras akciók ide kattintva érhetőek el).
A fehér színű, felülről nyitható doboz tetején egy műanyagból készült hordozófület találunk, melynek segítségével könnyedén mozgathatjuk a hangszórót abban az esetben is, ha a csomagolásán belül szeretnénk tárolni amikor nem használjuk. Érdemes is így tenni, mert sajnos a védőhuzat nem része a terméknek, porosabb környezetben csak így tudjuk elkerülni a szálló por megtelepedését az eszközön.
A kartondoboz felénk eső oldalán a hangszóró fotóját láthatjuk hatalmas méretben, ezen kívül a gyártó logója mellett a termék nevét és az “EXCEPTIONAL OUTDOOR SOUND” feliratot, mely leginkább “KIVÉTELES KÜLTÉRI HANGZÁS”-ként fordítható. Az alatta található lila színű piktogramok a kiemelt tulajdonságokat mutatják, ezek az egyszerű hordozhatóság, a 24 órás üzemidő és az IPX6-os védettség – a szabvány értelmében a készülék vízsugár ellen védett, vízbe merítés ellen maximum pár másodpercig (ha hátul, a csatlakozóknál található gumiajtó zárva van amikor a vízbe esik a készülék és gyorsan kikapjuk mielőtt elmerülne, akkor talán nem károsodik), így vízparton, medence mellett, csak fokozott odafigyeléssel érdemes használni. A hátoldalon folytatódik a jellemzők felsorolása, oldalt pedig szép színes fotókon megnézhetjük a LED-ek színeit, illetve azt, hogy a hordszíjat egy bajszos modell vállára akasztva, az mennyire bután mutat.
A dobozban a Tronsmart Bang SE Bluetooth hangszórón kívül helyett kapott még egy többnyelvű használati utasítás (magyar nincs, de ami van az szemléletes), egy USB-C töltőkábel, egy 3,5 mm-es aux kábel, az előbb említett – a hordozáshoz szükséges – szíj, plusz egy garanciakártya, utóbbiak külön kis zacskóban találhatóak.
ATronsmart Bang SE Bluetooth party hangszóró hengeres kialakítású testét kézbe véve a megszokott minőséggel találkozhatunk, az anyaghasználatra szokás szerint nem lehet panaszunk. A hordozófogantyú a testtel szerves egységet képez, boombox hangulatot kölcsönözve a készüléknek, tetején a Tronsmart feliratot és a gyártó logóját találjuk bemarva. Ez nem újdonság, a Bang széria összes tagja hasonló kialakítású, jelen esetben csak a hordszíj csatlakozási pontjainak kialakítása töri meg az egységet. A test alján található két nagyméretű gumitappancs egyrészt megakadályozza a hangszóró “elmászását” nagyobb hangerő esetén, másrészt védi a felület a karcolásoktól. Az egységet elejét egy fémből készült – közepén fehér Tronsmart felirattal ellátott – hangszórórács határolja. A szürke logóval díszített passzív membránok alatt- és a hangszórók körül található LED-ek felelősek a fényeffektért, melyek három különböző módon működtethetőek, illetve teljesen ki is kapcsolhatóak. A síkból kiemelkedő gumírozott vezérlőgombok a henger palástjának felső részén helyezkednek el, nyomáspontjuk megfelelő, határozott. A gombok több funkciósak, a későbbiekben lesz még szó a működésükről.
A Tronsmart Bang SE Bluetooth hangszóró hátoldalán, egy vastag és jól záródó gumiajtó mögött találhatóak meg a csatlakozáshoz szükséges portok. A reset gomb mellett található USB aljat funkciója kettős; egyrészt pendrive-ról játszhatjuk le a zenelistánkat, másrészt ezen keresztül tölthetjük a lemerült mobiltelefonunkat vagy egyéb készülékünket. Mellette a töltéshez szükséges USB-C csatlakozót találjuk – a töltőfej szokás szerint most sem része a terméknek. A sorban az aux csatlakozó következik, végül a micro SD kártyahellyel zárul a portok sora, ezen a téren sem változott semmi a Bang-hez képest.
A sztereó hangzásért a teljes tartományt lefedő, előre sugárzó 2 darab hangszóró felel, míg az erőteljesebb basszusok érdekében a két oldalon 1-1 passzív membrán is helyet kapott. A hangszórókról a gyártó most sem közölt adatokat, a készülék nem bontható meg, így sem a méretük, sem a pontos típusuk nem ismert.
A Tronsmart Bang SE vezeték nélküli hangszóró használatba vétele
Első lépésben töltsük fel teljesen a Tronsmart Bang SE vezeték nélküli hangszóró akkumulátorát. A töltés állapotát a bekapcsológomb tetején található LED jelzi piros színnel, amikor a készülék merül, akkor egy hangjelzés mellett a piros mellé a kék fény csatlakozik. A gomb megnyomása után a fölötte található LED kék színű gyors villogásba kezd és a telefonon a Bluetooth eszközök között megjelenik a Tronsmart Bang SE forrás. A párosítás egy hangjelzés kíséretében azonnal megtörténik, a LED folyamatos kékre vált és a már hallgathatjuk is a kedvenc zenénket.
A Tronsmart Bang SE működtetéséhez szükséges kezelőgombok ergonomikusan helyezkednek el a henger felső részén, kicsit felénk döntve, így a gombok könnyedén elérhetőek. A lenti képen egyértelműen látszódik, hogy mi micsoda, így inkább csak a működésüket mutatom meg részletesebben. A bal szélen található bekapcsológombról és a töltöttségjelzőről már volt szó, de annyival még ki kell egészítenem az előzőeket, hogy a források váltása is itt történik, mégpedig a gombot nyomkodva. Következik a SoundPulse™ EQ gombja, mely aktiválja az egyetlen előre definiált hangszínt, érezhetően erősebb basszusokkal, mint amit alaphelyzetben hallhatunk. Jó hír, hogy kikapcsolás után visszakapcsolva a készüléket, az utoljára aktív beállítás megmarad. A több funkciós -/+ gombok a hangerőért és – hosszan nyomva – a számok közötti hátra-, illetve előre léptetésért felelnek. A lejátszás/megállítás ikonjára nyomva az alapfunkció mellett a bejövő hívásokat is kezelhetjük.
A sztereó párosítás (TWS) gombja következik, mely segítségével két Tronsmart Bang SE hangszórót kapcsolhatunk össze. Ehhez be kell kapcsolnunk mindkét egységet, ügyelve arra, hogy egyik se kapcsolódjon más eszközhöz, majd a master (host) hangszórón meg kell nyomni a gombot, ekkor a státusz LED fehér villogásba kezd. A slave hangszóró hamarosan kapcsolódik a hostra, mire annak a LED-je folyamatos fehérre vált, majd a telefonunkkal csatlakozzunk a Tronsmart Bang SE forráshoz és készen is vagyunk. A lecsatlakozás még egyszerűbb, nyomjuk meg egyszer a TWS gombot és a két hangszóró lekapcsolódik egymásról.
Végezetük a fényeffektek következnek; három különböző állapot között válthatunk az utolsó gomb segítségével, illetve teljesen ki is kapcsolhatjuk a világítást. A fények alapvetően lekövetik a ritmust, miközben a színek folyamatosan változhatnak, pulzálnak vagy egy erősebb basszusnál váltanak. Egész mutatós, nappali fényben is kitünően látható, aki szereti az ilyesmit, annak tetszeni fog – viszont azt érdemes számításba venni, hogy a LED-ek bekapcsolt állapotában fogyasztanak – nem annyira drasztikusan, mint a Bang esetében- és hatással vannak az üzemidőre.
Végül nézzük meg a nyomógombok funkcióit ha nem az alapfeladatukat szeretnénk használni.
- hívás fogadása/befejezése: a PLAY gomb lenyomása hívás alatt
- hívás elutasítása: a PLAY gomb két másodpercig tartó lenyomva tartása bejövő hívás alatt
- hang-asszisztens aktiválása: a PLAY gomb dupla megnyomása
- Bluetooth kapcsolat megszakítása: a PLAY gomb három másodpercig tartó lenyomva tartása
- reset: a PLAY és a bekapcsológomb nyolc másodpercig tartó lenyomva tartása
- Bluetooth kikapcsolása: a PLAY gomb három másodpercig tartó lenyomva tartása
A specifikációban megadott 24 óra üzemidő 50%-os hangerőn hallgatva a dalokat valós adat, egy bulit vagy egy munkanapot egészen biztosan kibír az akkumulátor, míg bekapcsolt fények mellett ez az idő kicsit csökken, merülés esetén hangjelzés figyelmeztet a töltés szükségességére. Az akkumulátor állapotát a telefonunkon is nyomon követhetjük, inaktivitás esetén egy bizonyos idő elteltével az energiatakarékosság jegyében a készülék kikapcsol. A 8.000 mAh-ás akkumulátor teljes feltöltése körülbelül 4,5 órát vesz igénybe.
Hangzás, tapasztalatok
Ahhoz, hogy valóban meghalljuk, hogyan szól egy eszközünk, lehetőleg legalább 24 órán keresztül járassuk azt be, “égessük ki” (burn in). Ehhez loopoljuk be a kedvenc zeneszámainkat – azokat, amiket nagy százalékban a jövőben is hallgatni fogunk az eszközön – és 50%-os hangerőn járassuk a hangszórót. Ha ez az idő letelt, a hangzás sokkal szebb és tisztább lesz, mint a dobozból kivéve – ezt a procedúrát érdemes minden új hangszórón, fülhallgatón vagy fejhallgatón elvégezni, nagyon sokat javul a hangzás a “nyers” hangképhez viszonyítva. A bejáratás letelte után fogjuk meghallani a valós hangzást, ehhez pedig nem árt veszteségmentesen tömörített fájlokat használni helyi meghajtóról, esetleg a Tidal (vagy hasonló streaming szolgáltató) veszteségmentes előfizetését. Zenét – természetesen a Bluetooth kapcsolaton kívül – micro SD kártyáról, vagy pendrive-ról játszhatunk le, ezen kívül valamilyen audio kimenethez csatlakoztathatjuk a hangszórót egy hagyományos 3,5-ös aux (jack) kábellel, így ezek a megoldások is szóba jöhetnek.
Jelen esetben – elsősorban a kültéri használat miatt – nem az audiofil hangzás az elvárt, sokkal inkább a hosszú üzemidő és a nagy hangerő, éppen ezért szokásomtól eltérően Tidalról Spotify-ra váltottam és főleg innen streameltem a teszthez – véleményem szerint a célközönség is ezt preferálja. Kimaradtak megszokott trackek is, inkább a mostani slágerekre koncentráltam. Összességében elmondható, hogy Tronsmart Bang SE jól szól, elég hangos ahhoz, hogy betöltse a teret, még kültéren sem lehet okunk panaszra. A hangerőt bátran tekerjük fel, a hangszórók nem torzítanak, még maximális hangerőn is kellemesnek mondható a hangkép, de a nyomógomra dedikált “SoundPulse” is klasszisokkal jobban szól, mint az alapértelmezett beállítás. A Tronsmart Bang SE nem igényli a teret, közvetlen közelünkben elhelyezve is hallgathatjuk – ezt a Bang esetében nem tehettük meg. Az ének és a vokál jól elkülönül a hangszerektől, a hangzás telt, meleg, megfelelő mennyiségű részlet hallható. Teljesen korrekten szól a Midnight sky, a Livin’ on a prayer, ahogy Ed Sheeran Bad habits-e vagy épp Justin Biebertől a Peaches is. A Hail and kill-re sem lehet panasz, ahogy a Dr. Stein is élvezhető – most is elmondható, hogy a keményebb zenék kedvelői is megtalálhatják a számításukat. Végül nem bírtam ki, hogy a Paper trails ne szólaljon meg, és elmondhatom, hogy nagyon nem bántam meg; a basszusok torzítás nélkül szólalnak meg a két kis hangszóróból, pont nem annyira tolakodóan, hogy élvezni tudjuk még magasabb hangerőn is. A hab a tortán, hogy a Bubbles is és az Astral traveling is kitűnően szól, így elmondható, hogy a hangszórók valóban lefedik a teljes tartományt.
Az összes funkció jól működik, a hangszóró azonnal reagál, kezelése ésszerű, jól átgondolt, ez alól egyedül a források közötti váltás a kivétel, mert 2-3 másodperc is eltelik, mire megszólal a következő dal, ha például Bluetooth-ról micro SD kártyára váltunk. A kihangosításra sem lehet panaszunk, a beszédet mindkét oldalon jól lehet hallani abban az esetbe, ha 1 méteren belül tartózkodunk a mikrofontól. Ugyan a hangszóró USB-A portja powerbank-ként is funkcionál – maximum 5V/1A-al tölthetjük lemerült eszközünket -, de arra érdemes figyelni, hogy ugyan lejátszás közben is tudjuk tölteni a készülék akkumulátorát, sőt a powerbank funkcióval közben a telefonunkat is (ha nem az USB-A portunk a forrás), de ezen funkciók ilyen módon való használata károsíthatja az akkumulátort, így inkább kerüljük ezeket a felhasználási módokat.
Volt már szó a nagy testvérről, álljon is itt egy pár fénykép, hogy össze tudjátok hasonlítani egymással a két Bang méreteit, kinézetét.
A stream után a pendrive-ról, micro SD kártyáról való lejátszás tesztje következett. Ehhez mindkét hordozón egy-egy könyvtárba .mp3 formátumú zenéket töltöttem, a gyökérkönyvtárba pedig veszteségmentesen tömörített .flac, .ape és .mp3 fájlokat. Hogy megzavarjam az eszköz működését, még pár kép is rákerült az adathordozókra. A pendrive-ot csatlakoztattam az USB aljzathoz, a memóriakártya pedig a helyére került. Az adathordozó észlelésekor elindult az első szám a pendrive-ról, függetlenül attól, hogy albumban, vagy albumon kívül volt, a lejátszási sorrend a könyvtárban található fájlokkal kezdődik ABC sorrendben, majd a folderen kívüliekkel folytatódik. Ha már minden track lejátszásra került, újból kezdődik a sor az elejétől – természetesen az összes audio fájt megtalálta a készülék és akadás nélkül játszotta. Az bekapcsológombbal tudunk váltogatni a források között – minden esetben a lejátszás ott folytatódik ahol abbahagytuk előző alkalommal, nem kell újra megkeresni, hogy hol tartottunk.
A SoC-ról nincsenek információk, de annyit tudni lehet, hogy csak az SBC kodek támogatott; ennek ellenére a Netflix-ről vagy Apple TV-ről streamelve a hang egyáltalán nem késik a képhez képest, így a készülék filmnézésre is bátran használható.
Mostani alkalommal a Tronsmart egy újabb kültéri hangszóróját ismerhettétek meg, a teljes összefoglalót lejjebb olvashatjátok. Amennyiben kérdésetek lenne vásárlás előtt, esetleg a működéssel kapcsolatban, ezeket a teszthez kapcsolódó fórumban tudjátok feltenni..