Tronsmart Element T6 Max – a nyers erő

A "MUTASD A KUPONKÓDOT!" gomb megnyomása után az akciót tartalmazó weboldal új ablakban megnyílik és a kuponkód a vágólapra kerül.


Tronsmart Element T6 Max Bluetooth hangszóró – a legerősebb királyfi
Egyszer volt, hol nem volt, hetedhét országon túl, az üveghegyeken túl, még az Óperenciás tengeren is túl, ott, hol a kurta farkú malac túr, élt egy király, annak volt három fia. Akár így is kezdődhetne a tesztünk, hiszen Tronsmart király legkisebb– és középső fiát már megismerhettétek, az udvartartásról is olvashattatok már a Bluetooth fülhallgató tesztjeinkben, most következik a legnagyobb és legerősebb testvér története, aki nem más, mint a Tronsmart Element T6 Max Bluetooth hangszóró.
Tronsmart Element T6 Max 60W Bluetooth Speaker – EU raktár
Általános leírás
A Tronsmart Element T6 Max egy új generációs hordozható Bluetooth hangszóró, mely 60W maximális kimenő teljesítményével, extra erős basszusával, hamar a kedvenced lesz. Ismerkedj meg a zenehallgatás új élményével.
- SoundPulse™ technológia a mélyebb basszusokért, a szélesebb dinamikatartományért és az elkülönülő éneksávért
- 360°-os hangzás, 4db magas-, 1db mély hangsugárzó a kitűnő zenei élményért
- 8db, egyedi tervezésű passzív hangszóró az igazán mély hangokért
- érintésérzékeny vezérlőtárcsa
- hihetetlen basszusok, amit nem csak hallasz, hanem érzel is
- IPX5 vízállóság; ellenáll izzadságnak, kisebb nedvességnek
- TWS funkció: akár 2 Tronsmart Element T6 Max hangszórót is összekapcsolhatsz vezeték nélkül
- 3 különböző EQ beállítás
- Bluetooth 5, NFC kapcsolódás
- személyi asszisztens (Siri/Google)
- akár 20 óra játékidő (50%-os hangerő mellett)
Főbb jellemzők
Általános | Márka: Tronsmart Típus: Bluetooth hangszóró Modell: Element T6 Max Szín: fekete |
Jellemzők | Anyag: ABS+alumínium Bluetooth: 5 NFC: igen Bluetooth-profil: A2DP V1.3, AVRCP V1.6, GAVDP V1.3, HFP V1.7, HID V1.1, IOPT, SPP V1.2 Bluetooth-átvitel: akár 10m (nyílt területen) Vízállóság: IPX5 (alacsony nyomású vízsugártól minden irányból korlátozottan véd) Kimeneti teljesítmény: 60W Max Tápegység: DC 5V/3A (USB-C porton keresztül), DC 24V/0,65A Frekvencia tartomány: 40Hz-20.000Hz Jel/zaj viszony: -65dB Akkumulátor: beépített lítium akkumulátor, 12.000mAh Játékidő: legfeljebb 20 óra (közepes hangerőn) Készenléti idő: akár 3 hónap Töltési idő: 6 óra Funkciók: hands-free telefonhívás, aux-in |
Méret és súly | Termék tömege: 2.070±50g Termék mérete (LxWxH): 140x140x193mm |
A doboz tartalma | 1 x Tronsmart Element T6 Max Bluetooth hangszóró 1 x 3.5mm audió kábel 1 x USB-C töltőkábel 1 x védőtok 1 x jótállási jegy 1 x angol nyelvű használati utasítás |
Kicsomagolás, első benyomások

A Tronsmart Element T6 Max Bluetooth hangszóró a Geekbuying lengyel raktárából érkezett, sajnos a rövid út – minimálisan ugyan – nyomott hagyott a dobozon, kissé benyomódott az egyik sarka, más baj szerencsére nem történt vele. A sérülés nem a csomagolás hibája, levegős csomagoló-anyaggal több rétegben is körbe volt tekerve, valószínűleg valami megnyomta, vagy a sarkára esett, de maga az eszköz hibátlanul került ki a dobozból. A feladástól számított 5. napon érkezett meg, ami ebből a raktárból megszokott sebességnek mondható. A gyors szállításon kívül az EU-n belüli raktárak előnye, hogy egyéb költség – a szállítás esetleges díján kívül – nem terhel bennünket, így azért az árért tudunk vásárolni, amit a webáruház honlapján látunk.
A dobozt kézbe véve az első reakcióm az volt, hogy ez nagyon nehéz, és hatalmas (a rendszeresített fekete háttér elé nem is fért el, némely képet kénytelen voltam a szokásostól eltérő módon elkészíteni). A T6 Plus-nál jóval terjedelmesebb, picivel alacsonyabb, de háromszor olyan nehéz , az Apple HomePod-nál magasabb, és körülbelül azonos átmérőjű (összehasonlító képek a galériában találhatóak). A doboz színei teljesen megegyeznek az eddigi modellek csomagolásának a színvilágával; fehér és lila. A narancssárga színű fül azonban most lemaradt, ennek az az oka, hogy a doboz két oldala egymásba csúszik, és középen kettéválik, itt volna az akasztó helye. Ettől eltekintve tudjuk, hogy mit tartunk a kezünkbe, a csomagolás is szépen beleillik a sorozatba, így talán már sejteni lehet, hogy a minőséggel sem lesz különösebb gond.
Belül két műanyag „bölcső” által közrefogva a Tronsmart Element T6 Max Bluetooth hangszórót találjuk a többnyelvű használati utasítás mellett (magyar most nincs, de ami van az szemléletes), ezen kívül egy USB-C töltőkábelt, egy 3,5-es aux kábelt – ha például a hangkártyánkra szeretnénk kötni a hangszórót – egy garanciakártyát, plusz egy tokot rejt a csomagolás. Maga a hangszóró is nagyon szép, a szoba dísze lehet, igazán minőségi kinézete van. Felső harmada szürke műanyagborítást kapott, sorja-mentesen lyuggatva, míg lejjebb puha, hálós textilborítás található. A két részt mintegy elválasztva, a gyártó logója található. Míg a T6 Mini kísértetiesen hasonlít a HomePod Minire, addig ennek a készüléknek a terveihez sokat hozzátehetett, hogy a tervezőmérnök valószínűleg otthonosan mozog az Apple világában és látott már HomePod-ot.
A hangszóró igen érdekes kialakítású, 360°-ban sugároz. Ehhez összesen 5 aktív- és 8 passzív hangszórót építettek a házba, mégpedig a következő kialakításban. 4 darab aktív magas-, és 4 darab passzív hangsugárzó található a felső részen körben, egy aktív mélynyomó a hangszóró közepén lefelé fordítva, de a ház belsejében, körülötte újabb 4 passzív hangszóróval, a paláston arányosan elosztva. Ez az elrendezés lehetővé teszi a rendkívül erős mély hangokat, már alacsony hangerőn is.
Használatba vétel

A hangszórót a gumírozott talpára állítottuk (ahogy már írtam, most nem található alul passzív hangszóró), megnyomtuk a hátoldalon található bekapcsoló/reset gombot, a bekapcsolásról egy mély tónusú hangjelzés értesített bennünket. A gomb egy gumiajtó mögé van rejtve a hátoldalon a többi csatlakozóval együtt, melyek sorban az alábbiak: USB-C típusú töltő aljzat, egy DC csatlakozó külső áramforrás számára, és a 3,5mm-es jack aljzat. Itt kellene lennie az SD kártya helyének is, hogy külső eszköz használata nélkül is hallgathassunk zenét, de ilyen itt nincs, pedig ezt a funkciót a Mini is tudja. Persze nem valószínű, hogy a több, mint 2 kilós hangszórónkat a hónunk alá csapva akarunk zenélni az utcán sétálás közben, valószínű, hogy a tervezők is így gondolkodtak (rendben, elfogadható, de a powerbank funkció hova lett?). Ellenben pozitív, hogy az ajtót a ki/bekapcsoláshoz nem kell nyitogatni, hasznos megoldás.
Egy pár szó az üzemidőről: a töltés USB-C csatlakozón keresztül történik (a kicsomagolásnál mutattuk, hogy töltőfej nem része a doboznak). A hatalmas – 12.000mAh kapacitású lítium akku teljes feltöltése körülbelül 6 órát vesz igénybe, és közepes hangerőn akár 20 órán keresztül hallgathatjuk kedvenc dalainkat, ez az érték a valóságban is megállja a helyét. A telefonunkon is követhetjük a töltöttség állapotát, 10%-os kijelzés-változás mellett. 20% töltöttség alatt a hangszóró folyamatosan csipog, majd kikapcsol, ahogy 10 percnyi tétlenség után is.
Bekapcsolás után a telefonon hiába kerestük a hangszórót a Bluetooth eszközök között, itt csak azután jelent meg, miután a készülék tetején bekapcsoltuk a Bluetooth-t, ezt minden indítás során meg kell tennünk. A kék LED villogni kezdett, majd a csatlakozás után folyamatosan világított. Nem zavaró, nem ettől nem fogunk tudni aludni, hanem a basszus lüktetésétől. Ezzel megvolnánk, folytatódjon a sor a többi vezérlővel, melyek hangszóró fényes tetején kaptak helyet, fehér színű háttér-világítással rendelkeznek – a világítás fél perc inaktivitás után kikapcsol, újabb érintésre lesz aktív megint – és érintésérzékenyek. A lenti képen megmutatjuk, az elhelyezkedésüket majd a kép alatt ismertetjük hogyan működnek és mit vezérelnek.
A felső sort a Bluetooth párosításért is felelő, dupla funkciójú érintőgomb kezdi, mellyel a TWS (True Wireless Sound) módot is aktiválhatjuk. Ezzel a funkcióval két Tronsmart Element T6 Max hangszórót tudunk összekapcsolni és párban meghajtani. Itt nem a hangerőn van a hangsúly, hanem egymástól távolabb helyezve a két hangszórót, nagyobb tereket is meg tudunk tölteni zenével, illetve a sztereó hatás is így érvényesül igazán. A sor az NFC-t életre keltő gombbal folytatódik, míg a hangasszisztens vezérlővel zárul. Középen a play/pause – szintén dupla funkciós – gomb helyezkedik el, ezt 2 másodpercig nyomva tartva válthatunk az előre definiált (kiegyensúlyozott, 3D- és deep bass) hangszínek között, de be kell vallanom, túl nagy különbség nem észlelhető a mély hangok területén a használatukkal. Az alsó sorban láthatjuk és állíthatjuk az éppen aktuális hangerő szintjét, illetve léptethetünk az előző/következő számra, és a mikrofon is itt található.
Sajnos most micro SD kártyáról, vagy pendrive-ról nem tudunk zenét lejátszani, ez visszalépést jelent a többi modellhez képest. Furcsa, mert a hátsó panelen még lett volna hely akár egy USB aljzatnak is, ahogy a T6 Max modellnél láttuk, és ami képes powerbankként funkcionálni.
Jellemzők, tapasztalatok

Zene lejátszásához első körben a Tidalt hívtuk segítségül, a nagyobb csomagban található legmagasabb minőségben streamelt zenéket lejátszva, majd tömörítetlen formátumba rippelt .flac kiterjesztésű Queen és Dire Straits albumok következtek (igen, a Brothers in arms is – a Walk of life számomra az egyik legjobban kevert és hangszerelt nóta). Szerencsére bekapcsoláskor a Tronsmart Element T6 Max Bluetooth hangszóró alapállapotra áll vissza, ami EQ nélküli hangzást és közepes hangerőt jelent, így senki nem fog megsüketülni abban az esetben sem, ha a telefonon maximum hangerőn maradt a zenelejátszó. Alaphelyzetben minimális alapzaj csak abban az esetben hallható, ha a fülünket közvetlenül a hangszóróra helyezzük, 20 centivel messzebbről már semmit nem hallunk belőle.
A kis kitérő után vissza a zene minőségéhez és jellemzőihez. A legjobb hangminőség eléréséhez érdemes bejáratni a hangszórót, 25-30 órányi zenehallgatás után határozottan jobb lett a hangzása és valószínűleg a továbbiakban is változni fog még. A basszusok már a legkisebb hangerőn is erőteljesek, fél hangerő fölé lépve pedig egyenesen az agyunkban dübörögnek. Viszont a magas tartomány kissé lapos, a hangszerek ugyan elkülöníthetőek egymástól, de valami mégsem az igazi, kissé összefolynak. Ez leginkább akkor szembetűnő, ha egy HomePod-dal párhuzamosan hallgatjuk a zenét. Hangerőben ugyan megveri a T6 Max, viszont hangzásban – még ha nem is nagyon -, de az Apple terméke a nyerő, bár azt ne felejtsük el, hogy az pont négyszer ennyibe kerül (ha a HomePod 10-es, akkor a T6 Max legalább 8,5-ös értékelésű). Ed Sheeran és Emeli Sandé is pont ugyan olyan jól szól, nem tudjuk megmondani, hogy a női-, vagy a férfi hang áll jobban a készüléknek – mindkettővel megbirkózik.
A hangszórót halkan hallgatni olyan, mintha Porsche-vel poroszkálnánk ötvennel – lehet, de minek. Esti zenehallgatáshoz teljesen felesleges ez a modell, helyette a T6 Plus a jobb választás. De ha szeretitek hogy a szomszéd átdörömböl a falon, ha imádjátok, hogy dübörög a basszus, ha nagy tereket akartok betölteni zenével, akkor ez a Ti hangszórótok. Érdemes 4-5 méterre eltávolodni a készüléktől és úgy hallgatni, teljesen mást fogtok hallani, mint közelről. Ilyen távolságból a hangkép kiegyensúlyozottabb lesz, a basszusok kissé enyhülnek, az összkép sokkal élvezhetőbbé válik.
A mostani alkalommal egy tudásához képes igencsak kedvező áron beszerezhető-, csodaszép eszközt próbálhattunk ki, mely teljesítményével, mély basszusával kitűnik a tömegből. A teljes összefoglalót lejjebb olvashatjátok. Amennyiben kérdésetek lenne, a teszthez kapcsolódó fórumban tudtok kérdezni tőlünk a működéssel kapcsolatban.
Összefoglaló
Eddig is szerettük a Tronsmart termékeit, mert igényesek, magas minőségűek, dizájnosak. Most sem csalódtunk, sőt, megerősítést nyertünk, hogy a fejlesztések jó irányba haladnak, és már most várjuk, hogy mi lesz a következő nagy dobás. Mert a Tronsmart Element T6 Max egy igazi nagy dobás, brutálisan erős, hangos, szinte végtelen mély-tartománnyal rendelkező Bluetooth hangszóró és még csak nem is szól rosszul. Pár dolog azért hiányzik belőle, mint az SD kártyahely (úgysem visszük sehova, elég nehéz, így ez védhető), de ahogy a Tronsmart T6 Plusban meg lehetett oldani az EQ állapotának visszajelzését, itt is meg lehetett volna. A hangsávok lehetnének egy picit jobban elkülönülőek, a magas cincoghatna jobban, de másba nem is nagyon lehet belekötni. Az ár ezért a tudásért nem sok - a teszt megírásakor nagyjából 30.000ft -, főleg, hogy európai raktárból rendelhető ennyiért. Hogy kinek ajánljuk? Mindenkinek, aki szereti a mély és erőteljes basszust, a nagy hangerőt és nem az akusztikus zene a kedvence, hanem a sok mélyet tartalmazó elektronikus dallamokat favorizálja. Ja, és ha nem a hálószobájában szeretné elhelyezni a készüléket, oda teljesen felesleges. Szeretjük, egész nap ez szól.
- tömörítetettlen hangformátumok kezelése
- beépített EQ 3 beállítással
- magas minőség
- TWS
- jól megtervezett/átgondolt működés
- javított minőségű kihangosító funkció
- hosszú üzemidő
- bekapcsoláskor a Bluetooth nem kapcsol be automatikusan
- nincs EQ visszajelzés
- nincs powerbank funkció
- EQ nem működik az összes módban
- nincs micro SD/TF kártyahely
A Tronsmart Element T6 Max Bluetooth hangszórót itt vásárolhatod meg
Tronsmart Element T6 Max 60W Bluetooth Speaker – EU raktár
Még több Tronsmart termék
Friss ajánlatok minden nap
Köszönjük, hogy olvasol minket. Azon fáradozunk, hogy a lehető legjobb ajánlatokat oszthassuk meg Veled. Maradj velünk, építsünk közösséget!
