Tronsmart Element T6 Plus – a megfizethető árú minőség
A "MUTASD A KUPONKÓDOT!" gomb megnyomása után az akciót tartalmazó weboldal új ablakban megnyílik és a kuponkód a vágólapra kerül.
Tronsmart Element T6 Plus Bluetooth hangszóró – elég a jó hangulathoz
A piacon ugyan nagyon sok Bluetooth hangszórót gyártó céggel találkozhatunk – elég csak a JBL-re, a BlitzWolfra, a Xiaomira gondolnunk -, joggal gondolhatnánk, hogy minek megismerni egy újabb szereplőt. Valóban, a Tronsmart márka nem annyira ismert Magyarországon, mint az előzőekben felsoroltak, ennek a tesznek a végén kiderül, hogy a nagyok nyomdokába léphet-e ezzel a termékkel, ami nem más, mint teljes nevén a Tronsmart Element T6 Plus hordozható Bluetooth hangszóró, a Geekbuyinggal közös nyereményjátékunk egyik lehetséges nyereménye.
A Tronsmart egy olyan tech. cég, amely világszínvonalú technológiai kiegészítőket tervez és gyárt, s mely gyorsan bővült Amerikában, Európában, a Közel-Keleten és számos ázsiai országban. A Tronsmart alapvető értéke az, hogy megkönnyítse az életedet azáltal, hogy magas színvonalú, kiváló minőségű és nagy teljesítményű termékeket biztosít Neked. A Tronsmart alapítója Eric Cheng, aki rajongott az elektronikai termékek iránt, 2008-ban az első fizetéséből egy kis laboratóriumot hozott létre, ahol szétszerelte a termékeket, hogy megértse a működésüket. Ázsia Szilícium-völgyében Shenzhenben vásárolt pár alkatrészt és összeállította saját egyedi termékeit, majd egy hozzáértő csapat felállítása után 2013-ban létrehozta a „Tronsmart” márkát. A Tronsmart valóban hisz abban, hogy ha minőségi terméket árul megfizethető áron, semmi sem szabhat gátat a fejlődésnek és a terjeszkedésnek. Electron+Smart=Tronsmart.
Jelenleg elérhető akciók
Általános leírás
A Tronsmart Element T6 Plus egy új generációs hordozható Bluetooth hangszóró. 40W maximális kimenő teljesítménnyel, extra erős basszussal, hamar a kedvenced lesz. Ismerkedj meg a zenehallgatás új szintjével.
- SoundPulse™ technológia a mélyebb basszusokért és az elkülönülő éneksávért
- Többfunkciós vezérlőtárcsa
- IPX6 vízállóság
- TWS funkció: akár 2 Tronsmart Element T6 Plus hangszórót is összekapcsolhatsz vezeték nélkül
- 3 különböző EQ beállítás
- Bluetooth 5
- Powerbank funkció
Főbb jellemzők
Általános | Márka: Tronsmart Típus: Bluetooth hangszóró Modell: Element T6 Plus Szín: fekete |
Jellemzők | Anyag: ABS+alumínium Bluetooth: 5 Bluetooth-profil: A2DP, ACRCP, HFP Bluetooth-átvitel: akár 20m (nyitott területen) Vízálló: IPX6 Kimeneti teljesítmény: 2x20W Max Tápegység: DC 5V/3A, USB-C porton keresztül Frekvencia tartomány: 20Hz-16.000Hz Akkumulátor: beépített lítium akkumulátor, 2 x 3.300mAh Játékidő: legfeljebb 15 óra (közepes hangerőn) Beszélgetési idő: akár 20 óra Töltési idő: 3-5 óra Funkciók: hands-free telefonhívás, aux-in, TF/Micro SD kártya, USB flash meghajtó, powerbank |
Méret és súly | Termék súlya: 670g Termék mérete (DxH): 82x203mm |
A doboz tartalma | 1 x Tronsmart Element T6 Plus Bluetooth hangszóró 1 x 3.5mm audio kábel 1 x USB-C töltőkábel 1 x jótállási jegy 1 x angol nyelvű használati utasítás |
Kicsomagolás, első benyomások
A száraz tények felsorolása után, vessünk közelebbi pillantást is a hangszóróra. A csomag a Geekbuying kínai raktárából érkezett, a hosszú út nem viselte meg túlságosan a dobozt, minimálisan nyomódott csak be az egyik rövidebb oldala, más szerencsére nem történt vele. A feladástól számított 10 napon belül megérkezett, így rekord közeli időt futott. Természetesen érkezhetett volna a lengyel raktárból is (ráadásul ebből a raktárból a termékek jelentős részénél ingyenes a szállítás), de ez nem a “sima” verzió, hanem a fülhallgatóval csomagolt változat, ami véleményünk szerint most a legjobb vételnek számít (természetesen a Bluetooth fülhallgatóról is hamarosan olvashattok tesztet, elöljáróban annyit elárulunk, hogy megéri a pénzét).
A dobozt kézbe véve két dolgon ámultunk el. Miért ilyen nehéz (most megmértük: Emeli Sandé Best of albumával együtt 676 grammot nyom), és mennyire profi a csomagolás. Azért ennyi a súlya, mert van benne anyag, a csomagolás pedig igazolja a Tronsmart márkáról a bevezetőben leírtakat; valóban minőségi. Nem elég a masszív doboz, az uralkodó lila színnel harmonizáló műanyag fül, de az egészet még egy vékonyt celofánréteg is védi. Bravó!
Belül egy újabb csomagolásban magát a Tronsmart Element T6 Plus Bluetooth hangszórót találjuk a többnyelvű használati utasítás mellett (magyar nincs, de ami van az szemléletes), egy USB-C töltőkábelt, egy 3,5-es aux kábelt – ha például a hangkártyánkra szeretnénk kötni a hangszórót – plusz egy garanciakártyát. Maga a hangszóró is nagyon szép, minőségi kinézete van, igazán jól sikerült. Reméljük, hogy jól is szól, nem csak nézegetni szeretnénk.
Használatba vétel
A hangszórót a talpára állítottuk, megnyomtuk a bekapcsoló gombot, a henger tetején lévő kék led gyors villogásba kezdett. A telefonon megjelent a Tronsmart Element T6 Plus felirat és a két eszköz azonnal kapcsolódott egymáshoz. Természetesen erről a tényről egy kedves női hang is figyelmeztetett bennünket.
Ezzel megvolnánk, nézzük sorba a gombokat. A lenti képen szépen látszódik, hogy mi micsoda, így inkább csak a működéseiket mutatjuk meg. A ki/be kapcsoló gomb fölött található M jelzésű gombbal a forrást tudjuk kiválasztani, illetve 5mp-en túli lenyomásával rezetelhetjük a készüléket. Ilyenkor minden párosított eszközt elfelejt és a beállítások is alaphelyzetbe állnak. E fölött helyezkedik el az EQ gomb, mellyel az előre beállított 3 különböző basszust szabályozhatjuk (vocal/3D deep bass/extra bass). A pillanatnyi állást a bekapcsológomb alatti led színéből láthatjuk: vocal: nincs szín, 3D deep bass: fehér, extra bass: zöld. Érdekes módon a középső állásban hallható legjobban a mély hangok kiemelése.
TWS gomb/mód, azaz True Wirelss Sound. Ezzel a funkcióval két Tronsmart Element T6 Plus hangszórót tudunk összekapcsolni és párban meghajtani. Itt nem a hangerőn van a hangsúly, hanem egymástól távolabb helyezve a két hangszórót, nagyobb tereket is meg tudunk tölteni zenével, illetve a sztereó hatás is így érvényesül igazán. Ezt a funkciót – egy hangszóró birtokában – nem tudtuk tesztelni, de higgyétek el, működik. Ugyanezen gomb hosszú megnyomásával a Bluetooth párosítást törölhetjük. Majd ez előre/hátra léptetés gomb jön a sorban.
A gombok alatt találjuk meg a csatlakozókat, melyek a töltésért-, az adathordozókról való lejátszásért- és a kábeles csatlakozásért felelnek. A töltés USB-C csatlakozón keresztül történik (a kicsomagolásnál mutattuk, hogy töltőfej nem része a doboznak). A 2×3.300mAh-ás lítium akku teljes feltöltése körülbelül 4 órát vesz igénybe – 5v-on 2A-t is mértünk -, míg közepes hangerőn a leírás 15 óra lejátszást ígér. A próba során nálunk 11-12 órát működött folyamatosan, de a közepesnél magasabb hangerőn, így a gyári érték hozható. Nem is merítettük le teljesen, de az állandó sípolás nagyon zavaró volt, ment a töltőre. A státuszjelező led piros villogásából is észrevehetjük ha már kevés az energia az üzemeléshez. A telefonunkon is követhetjük a töltöttség állapotát, de százalékos kijelzést ne várjunk.
Zenét – természetesen Bluetooth kapcsolaton kívül – micro SD kártyáról, vagy pendrive-ról játszhatunk le. Arra érdemes figyelni, hogy az USB aljzat elhelyezkedése miatt nem minden pendrive-ot tudunk csatlakoztatni, erre csak a hagyományos, egyenes típusokkal van esélyünk.
Végül nézzük a hangszóró tetején található – végtelenített – tekerőgomb funkcióit:
- tekeréssel a hangerőt tudjuk növelni, vagy csökkenteni
- a gomb lenyomásával állíthatjuk meg-, indíthatjuk újra a lejátszást
- a hangszóró telefonkihangosító funkcióval is rendelkezik; bejövő hívás esetén egyszeri megnyomással fogadhatjuk a hívást, hosszú lenyomással elutasíthatjuk, míg dupla koppintással hívhatjuk az utoljára tárcsázott számot.
- 3 mp-nél hosszabb lenyomással a hang asszisztenst aktiválhatjuk
Jellemzők, tapasztalatok
Első körben Spotifyról játszottunk le pár albumot próbából. Aztán még párat. És aztán este lett. Nagyon tetszett amit hallottunk. Körülbelül így tudjuk összefoglalni nagy vonalakban a tetszési indexünket. Természetesen ez szubjektív vélemény, lehet sok olyan olvasónk aki vájt fülű és talál kivetnivalót a hangzásban, de azt gondoljuk, hogy egy átlagos zenehallgató igényét bőven kielégít a készülék tudása. A track-váltó gombok tökéletesen működtek, ahogyan a készülék tetején található Tronsmart feliratú gombbal történő megállítás/elindítás is. Az összes lehetséges funkciót kipróbáltuk, a hangszóró azonnal reagál, kezelése kellemes, jól átgondolt. A kihangosítás üzemmódot ne erőltessük, ez az eszköz nem erre való. Használható, megértenek a túloldalon is, de ne várjunk csodát. Működik a telefon töltése is, maximum 5V/1A értékig. Sajnos nem rendelkezünk olyan telefonnal ami támogatná a Bluetooth 5 adatátvitelt (Xiaomi Mi A2, Mi Mix 2, Samsung Note 8, stb), bár nem hinnénk, hogy az üzemidőn és a hatótávon kívül találnánk különbséget. Az alap EQ beállításokat bátran használhatjuk, de ha jobban tetszik a saját beállításunk, akkor a playerben állítsuk be saját ízlésünk szerint.
A hangerőt bátran tekerjük fel, a hangszórók nem torzítanak, bár maximális hangerőn nem kellemes a zene erőssége, túl hangos. Arra érdemes figyelni, hogy ugyan lejátszás közben tölteni is tudjuk a készülék akkumulátorát, sőt a powerbank funkcióval a telefonunkat is (ha nem az USB-A portunk a forrás), de mindkettő funkció ily módon való használata károsítja az akkumulátort, így inkább kerüljük ezt a fajta használatot.
Bluetooth 5
Nem 5.0 a jelölés - hasonlóan a korábbi verziókhoz -, hanem egyszerűen 5. A Bluetooth 5 2018-ban jelent meg a mobileszközökben, és jobb támogatást nyújt az IoT-nek, mint a 4.2-es verzió nyújtott. A dolgok internetje (angolul: Internet of Things, rövidítve: IoT) lényegében olyan különböző, egyértelműen azonosítható elektronikai eszközöket jelent, amelyek képesek felismerni valamilyen lényegi információt, és azt egy internet alapú hálózaton egy másik eszközzel kommunikálni. A fogalom más szavakkal hálózatba kötött „intelligens” eszközöket takar.
Változások (a Bluetooth 4.2-höz képest):
- kétszeres sebesség (2 Mbit/s);
- négyszeres hatótáv (240 m);
- nyolcszoros adattovábbítási kapacitás. Ez az IoT technológiát segíti, ahol sok eszközt kell egyszerre kezelni;
- internetelérés nélküli, helyfüggő szolgáltatások támogatása
- „Dual Audio”: audio hangfolyam lejátszása két eszközön egy időben - ez két különböző audio forrással is megtehető*
*forrás: Wikipedia
Ezután a pendriveról való lejátszást teszteltük. Ehhez egy folderbe .mp3 formátumú zenéket töltöttünk, a gyökérkönyvtárba pedig veszteségmentesen tömörített .flac fájlokat és. mp3-at. Hogy jól megzavarjuk az eszköz működését, még pár képpel is megfejeltük a történetet. A pendrive-ot csatlakoztattuk az USB aljzathoz (közben Spotifyon hallgattuk az aktuális albumot) és vártuk mi fog történni. Az adathordozó észlelésekor elindult az első szám a pendrive-ról, függetlenül attól, hogy albumban, vagy albumon kívül volt. Az összes audiofájt megtalálta a készülék – igen, a tömörítetlen formátumot is – és akadás nélkül játszotta. Az M gombbal vissza tudunk váltani a Bluetooth kapcsolatra, de ehhez egy kicsi idő kell, mert pendrive-ról való lejátszáskor bontódik a kapcsolat. És a legszebb, hogy ha eltávolítjuk az adathordozót és később visszatesszük, a lejátszás ott folytatódik ahol abbahagytuk előző alkalommal. Zseniális.
Egy dolog viszont van amivel nem voltam kibékülve, mégpedig a hang alapú vezérlés. Nem igazán akart működni a Google Asszisztens. A hangszóró tetején található nagy gomb 3 másodpercig tartó lenyomása ugyan aktiválta az Asszisztenst, de nem tudtam hangerőt növelni, vagy csökkenteni. Arra meg nem tudom miért lenne szükségem, hogy így kérdezzem meg milyen idő lesz holnap. Lehet egyszerű user error, lehet Siri ügyesebb lenne, ezt sajnos most nem tudom megmondani.
A mostani alkalommal egy nagyon kedvező árú, szerethető eszközt próbálhattunk ki, a teljes összefoglalót lejjebb olvashatjátok. Amennyiben elakadnátok, a teszthez kapcsolódó fórumban tudtok kérdezni tőlünk a működéssel kapcsolatban. És ne feledjétek a játékot, szavazzatok és nyerhettek akár egy ilyen Tronsmart Element T6 Plus hangszórót!
Összefoglaló
Eddig itthon a Xiaomi Bluetooth hangszórója (4.0 verzió) volt használatban, de amióta a Tronsmart Element T6 Plus hozzánk került, nem is volt bekapcsolva. Nem az ő hibája, teljesen más ligában játszik a két készülék. A tekintélyes tömeg, a palástig kihozott hangszórók, mind hozzájárulnak ahhoz, hogy igazi zenei élmény kapjunk, természetesen ebben a szegmensben gondolkodva. Jó választás akár egy romantikus estéhez, akár egy házibulihoz is. A 3 előre beállított mély hangzást tovább finomíthatjuk a lejátszónkban található equalizerrel, a TWS funkció segítségével még egy készüléket állíthatunk be a sorba, az SD kártyáról való lejátszás és a powerbank funkció is jól jön. Tippünk: érdemes csomagban megvásárolni valamilyen kiegészítővel együtt, kuponnal eléggé le tudjuk vinni az árat. A legjobb választás a Spunky Buds csomag, teljes értékű Tronsmart Bluetooth fülhallgatót kapunk a pénzünkért a hangszóró mellé. Ha nem lehetett volna kitalálni az eddigiekből: ajánlott vétel.
- Tömörítetettlen hangformátumok kezelése
- Beépített EQ 3 beállítással
- Magas minőség
- TWS
- Jól megtervezett/átgondolt működés
- USB-A aljzat helye
- Voice Assistant működése
- Telefonkihangosítóként való működés
A Tronsmart Element T6 Bluetooth hangszórót itt vásárolhatod meg
Még több Tronsmart termék
GYIK
Gyakran Ismételt Kérdések
Ugyan a készülék IPx6-os védelemmel rendelkezik, de ez nem azt jelenti, hogy szeretne Veled együtt fürdeni.
Sajnos nem fognak működni együtt, a régebbi T6 nem támogatja a TWS funkciót.
Sajnos nincs 🙁
Az akkumulátorok nem cserélhetőek.
Igen. Amennyiben 1 órán keresztül nincs bluetooth kapcsolata, vagy nem játszott le zenét, hogy kímélje az akkumulátort.
Nem bírjuk ki, idecsempésszük a szavazást 🙂
Friss ajánlatok minden nap
Köszönjük, hogy olvasol minket. Azon fáradozunk, hogy a lehető legjobb ajánlatokat oszthassuk meg Veled. Maradj velünk, építsünk közösséget!