Tronsmart Force Pro – a sorozat legjobbja lett
A "MUTASD A KUPONKÓDOT!" gomb megnyomása után az akciót tartalmazó weboldal új ablakban megnyílik és a kuponkód a vágólapra kerül.
Tronsmart Force Pro Bluetooth hangszóró teszt
A tavalyi évben nagy sláger volt a Tronsmart Element Force Bluetooth hangszóró és ez a siker ebben az évben is kitartott, hiszen egy minőségi, nagy teljesítményű eszközről van szó. A gyártó úgy érezte, hogy most érkezett el a ráncfelvarrás ideje, hiszen mégis egy pár éves modellről beszélünk. Nemrég jelent meg a hangszóró utódja a Tronsmart Force Pro személyében, szinte azonos kinézettel, de nagyobb tudással. Nem ez az első Tronsmart modell ami új köntöst kapott, gondoljunk csak az Element Mega/Mega Pro párosra, ahol a vásárló csak nyerhetett a fejlesztéssel, igazán jól sikerült darabról van szó. Nagy valószínűséggel most sem lesz másképp; vágjunk is bele.
Tronsmart Force Pro 60W Bluetooth Speaker – EU raktár
Az elődhöz képest kinézetre nem túl sok változást találhatunk a Tronsmart Force Pro és az Element Force között, éppen ezért készült egy táblázat, hogy a főbb változásokat egyszerű legyen megtalálni. Az már első ránézésre látszik, hogy a teljesítmény és az akkumulátor kapacitása is szignifikáns mértékben növekedett, illetve hangszórókból is többet kapunk – mégpedig két mély- és két magassugárzót, ezen kívül két nagyméretű passzív membránt a készülék hátoldalán, amiből az is következik, hogy a Tronsmart Force Pro csak előre sugároz hangot.
Általános leírás
A Tronsmart Force Pro az Elment Force hordozható Bluetooth hangszóró továbbgondolt változata. 60 W maximális kimenő teljesítményével, hatalmas akkumulátorával, illetve a SoundPulse™ technológiának köszönhetően (a Tronsmart által továbbfejlesztett digitális hangfeldolgozási technológia) extra erős basszusával hamar a kedvenced lesz. A Broadcast mód segítségével akár 100+ egység is összeköthető – legyél Te a party-k királynője, királya!
- SoundPulse™ technológia a mélyebb basszusokért és az elkülönülő éneksávért
- 2.2 csatornás kialakítás (2 magassugárzó, 2 mélynyomó és 2 passzív membrán)
- IPX7 vízállóság
- Broadcast mód: akár 100+ Tronsmart Force Pro hangszórót is összekapcsolhatsz vezeték nélkül
- Bluetooth 5
- AAC, SBC Bluetooth kodek
- kapcsolódás akár NFC-n keresztül
- lejátszás pendrive-ről, és SD kártyáról
- hosszú üzemidő
- kiváló hangzás, 1% alatti harmonikus torzítás
- powerbank funkció
Főbb jellemzők
Általános | Márka: Tronsmart Típus: Bluetooth hangszóró Modell: Force Pro Szín: fekete |
Jellemzők | Anyag: ABS+alumínium Bluetooth: 5 Bluetooth-profil: A2DP V1.3, ACRCP V1.4, HFP V1.6 Bluetooth kodek: AAC, SBC Bluetooth-átvitel: akár 20 m (nyitott területen) Vízállóság: IPX7 Kimeneti teljesítmény: 60 W Max Tápegység: DC 5V/3A, USB-C porton keresztül Frekvencia tartomány: 20-20.000 Hz Akkumulátor: beépített lítium akkumulátor, 10.000 mAh Játékidő: legfeljebb 15 óra (közepes hangerőn) NFC: igen Töltési idő: 3-4 óra Funkciók: hands-free telefonhívás, aux-in, TF/Micro SD kártya, USB flash meghajtó, powerbank, Broadcast mód (100+ eszköz) |
Méret és súly | Termék súlya: 1.340 g Termék mérete: 240x110x70 mm |
A doboz tartalma | 1 x Tronsmart Force Pro Bluetooth hangszóró 1 x 3.5 mm audio kábel 1 x USB-C töltőkábel 1 x védőhuzat 1 x jótállási jegy 1 x angol nyelvű használati utasítás 1 x zsinór |
Kicsomagolás, első benyomások
A Tronsmart Force Pro Bluetooth hangszóró a Geekbuying német raktárából érkezett, így a feladástól számított pár munkanapon belül meg is kaptam. A két részből álló, fehér színű doboz közepén kilátszik egy lila csík – ez a szín az összes Tronsmart eszköz csomagolására jellemző -, míg az egészet egy hosszabbik oldalain nyitott, papír ráhuzat fogja át s teszi látványossá a külsőt. Megtekinthetjük rajta a hangszóró főbb jellemzőit, kapunk egy robbantott ábrát, ezen felül a gyártó felhívja a figyelmünket a Broadcast módra – megszokhattuk már, hogy maga a csomagolás is minőségi. A doboztetőn kapott helyet az ezüst színben nyomott Tronsmart felirat, a gyártó logója és az IPX7 minősítés.
A dobozban a Tronsmart Force Pro Bluetooth hangszórón kívül helyett kapott még egy többnyelvű használati utasítás (magyar nincs, de ami van az szemléletes), egy USB-C töltőkábel, egy 3,5-es aux kábel – ha például a hangkártyánkra szeretnénk kötni a hangszórót -, egy garanciakártya, plusz egy védőhuzatot is kapunk a pénzünkért. A logóval ellátott, szürke színű zsák zsinórral zárható és a doboz alsó részén található. Fontos megemlíteni, hogy pár hónapig elérhető volt a Qualcomm QCC3031-es chippel szerelt – aptX HD-t támogató – változat is, de jelenleg csak az upgradelt vásárolható meg (az előd lekerült a hivatalos oldalról is). Jelen példányban már csak SBC és AAC kódolással találkozunk, miután a gyártó az Actions Technology által szállított, ATS2835 kódjelű chipre váltott, mely alacsony fogyasztást ígér kedvező áron.
A Tronsmart Force Pro Bluetooth hangszórót kézbe véve a megszokott minőséggel találkozhatunk, az egység első- és hátsó oldalán egy-egy szitázott Tronsmart felirattal ellátott hangszórórács található, melyet fém keret fog körbe. A rácsokat ízlésesen elhelyezett csavarok rögzítik a vázhoz, az egész terméknek strapabíró külsőt kölcsönözve. Az egységen kellemes tapintású gumiborítás fut körbe, a hangszóró tetején elhelyezett vezérlőgombok kiemelkednek a tető síkjából, így biztosítva, hogy sötétben is könnyedén megtaláljuk a funkciókat, ugyanis háttérvilágítással nem rendelkeznek. A jobb oldalról kihajtható fülbe hurkolva a mellékelt fonott zsinórt, a hangszórót felakaszthatjuk a fára, vagy rögzíthetjük véletlen leverés ellen. A Tronsmart Force Pro nagy, ezért nem igazán alkalmas egy kerékpár, vagy roller kormányára applikálni, oda inkább a Force 2 való. A hátoldalon egy erősen záródó- és nehezen nyitható gumicsík mögött helyezkednek el a csatlakozók – előbbi nem hiba, a vízállóság miatt muszáj elkerülni a nedvesség bejutását a beltérbe. Type-C töltőaljzat, USB csatlakozó, micro SD kártyahely és aux bemenet kapott itt helyet.
A 2.2-es hangzásért az elől középen helyet kapó két darab magas hangsugárzó és két oldalra elhelyezett mélynyomók felelnek. Hogy a mély hangok még jobban dübörögjenek, a hátsó részen két kör alakú passzív membrán is helyet kapott. A Force Pro alján négy gumitappancsot találunk amik jól tapadnak, biztos rögzítést biztosítanak még nagy hangerőn is – ennek köszönhetően nem fog a basszusoktól elmászni a hangszóró és a földön landolni, stabilan tartja a pozícióját.
Ahogy a bevezetőben írtam, a Tronsmart Force Pro az Element Force utóda, viszont nagy hasonlóságot mutat a Mega Pro-val, a fenti képeken a két Bluetooth hangszóró közötti megjelenésbeli különbségek láthatóak. A legfontosabb eltérés, hogy a Mega Pro leginkább a szobád dísze lehet, beltéri használatra tervezték, míg a Force Pro teljes mértékben kültéri eszköz. Előbbi IPX5 védelmet-, érintéssel működő vezérlést- és beépített equalizert is kapott, utóbbi IPX7 minősítésű, nyomógombokkal vezérelhető és EQ nem kerül beépítésre. Tömegük és méretük nagyságrendileg azonos, ellenben a hangszórók számában jelen tesztünk alanya a nyerő (2 mély+2 magas+2 passzív, illetve 1 mély+2 magas+1 passzív), cserében a Mega Pro két külön erősítőt tartalmaz. Hogy még nehezebb legyen a választás, az áruk is közel azonos…
IPX7 vízállósági szabvány: ellenáll a véletlen vízbeesésnek, 1 méteres mélységben akár 30 percen át.
A Tronsmart Force Pro használatba vétele
A hangszóró tetejének bal oldalán található bekapcsológomb megnyomása után a bal szélső státusz LED kék színű gyors villogásba kezd és a telefonon a Bluetooth eszközök között megjelenik a Tronsmart Force Pro felirat. A párosítás egy hangjelzés kíséretében azonnal megtörténik, LED folyamatos kékre vált és a már hallgathatjuk is a kedvenc zenénket. A Bluetooth-on történő kapcsolódás mellett NFC-n keresztül is lehetőségünk van a kapcsolat felépítésére.
A Tronsmart Force Pro működtetéséhez szükséges kezelőgombok a hangszóró tetején helyezkednek el, nyomáspontjuk megfelelő, kis nyomóerő mellett is teszik a dolgukat. A lenti képen egyértelműen látszódik, hogy melyik gomb micsoda, így inkább csak a működésüket mutatom meg részletesebben. Bal oldalon, a többfunkciós bekapcsológomb mellett (egyszeri megnyomása a hangasszisztenst aktiválja) a Broadcast mód nyomógombja kapott helyet, mely segítségével egy host Force Pro-hoz akár 100+ másik Tronsmart Force Pro hangszórót csatlakoztathatunk és hajthatjuk meg őket egy forrásról. Utána akár egyesével is kivehetjük őket a rendszerből, vagy a host lekapcsolásával az összeset eltávolíthatjuk egy időben. Azt, hogy host, vagy vice módban működjön egy egység, a gomb egyszeri, vagy dupla megnyomásával tudjuk meghatározni, a visszajelzést pedig a státusz LED második egységétől kapunk – ha nem világít nincs Broadcast mód, ha narancssárgán villog, akkor vendég módban vagyunk, ha pedig folyamatosan világít, akkor ez a hangszóró vezérli a többit. A hangerő és a számok közötti léptetés a + és – gombokkal lehetséges, előbbihez egyszeri- utóbbihoz két másodpercig tartó nyomás szükséges.
A Play gomb indítja és megállítja a lejátszást, bejövő hívás esetén egyszer nyomva felveszi-, vagy megszakítja a hívást, hosszan nyomva pedig elutasítja azt. A jobb szélen található M jelzésű gomb nyomogatásával a forrást tudjuk kiválasztani (Bluetooth, micro SD kártya, pendrive, vonalbemenet), illetve 8 másodpercen túli lenyomásával rezetelhetjük a készüléket, ilyenkor a hangszóró minden párosított eszközt elfelejt és a beállítások is alaphelyzetbe állnak – ha csak 3 másodpercen keresztül nyomjuk, a Bluetooth kerül kikapcsolásra. Végezetül a sor legvégén az NFC chip kapott helyet, ennek természetesen nincs nyomógombja. Az equaliser nem véletlenül maradt ki a felsorolásból, nem került a készülékbe, valószínűleg a gyártó azt gondolta, hogy úgyis mindeni magának állítja be a kívánt hangszínt.
A Tronsmart Force Pro hátoldalán – egy gumiborítás alatt – találjuk meg a csatlakozókat, melyek a töltésért-, az adathordozókról való lejátszásért- és a kábeles csatlakozásért felelnek. A töltés USB-C csatlakozón keresztül történik, a töltőfej szokás szerint nem része a terméknek. A 10.000 mAh-ás akkumulátor teljes feltöltése körülbelül 3,5 órát vesz igénybe és közepes hangerőn 36 óra lejátszást mértem, ami több, mint duplája a specifikációban ígérteknek. Merülés során a LED-sor utolsó tagja pirosan villog (töltés közben folyamatos a fény, töltött állapotban nincs) és hangjelzés is hallható. A telefonunkon is követhető a töltöttség állapota, százalékos kijelzést kapunk, 10%-os ugrásokkal.
Jellemzők, tapasztalatok
Zenét – természetesen a Bluetooth kapcsolaton kívül – micro SD kártyáról, vagy pendrive-ról játszhatunk le, vagy a hangkártyánkhoz csatlakoztathatjuk a hangszórót egy hagyományos 3,5-ös Jack kábellel. Első körben a Tidalról játszottam le pár track-et Master minőségben – természetesen EQ beállítások nélkül – főleg az izzasztóbb zenékre fókuszálva, mint Cornelius – Drop, Yosi Horikawa – Bubbles, vagy Darksie – Paper trails (kifejezetten jól szólt, a mély tartományon belül is hallhatóak a különböző frekvenciák) és persze a Walk of life a Dire Straitstől. Nem szól rosszul még feltekert hangerőn sem, a magas és mély hangok jól elkülönülnek egymástól, ahogy a vokál is jól hallható. A magas hangok tesztelésére az Astral Traveling című művet szoktam használni a Pharoah Sanderstől, itt külön kell hallanunk a cintányérokat és a hegedűt is.
Míg a Tronsmart Mega Pro igényli a teret, közvetlen közelünkbe elhelyezve nem annyira meggyőző, mint tőlünk pár méterre letéve, a Force Pro esetében ez nincs így magunk mellett hallgatva sem. A hangerőt bátran tekerjük fel, a hangszórók nem torzítanak, még maximális hangerőn is kellemesnek mondható a hangkép. Nem tolakodik egyik tartomány sem, a basszusok nem ütik ki a membránt még nagy hangerőn sem, valóban nem hallható torzítás. A Bluetooth fülhallgatókkal/hangszórókkal kapcsolatos zenehallgatási szokásom alapján elmondhatom, hogy előbbiekkel inkább az előző bekezdésben említett zeneszámokhoz hasonló műveket hallgatok, míg egy asztali hangszórón leginkább a jelenlegi- vagy a 90′-es évek slágerei szólnak és teljes mértékben kielégítik az igényeimet.
Az összes funkciót jól működik, a hangszóró azonnal reagál, kezelése ésszerű, jól átgondolt. A kihangosításra sem lehet panaszunk, a beszédet mindkét oldalon jól lehet hallani; született már teszt olyan Tronsmart modellről, ahol a hívással kapcsolatos funkciók nem voltak tökéletesek, de ne felejtsük el, ezeknek az eszközöknek nem ez a fő funkciójuk. A hangszóró USB-A portja powerbankként is funkcionál, maximum 5V/1A-al tölthetjük lemerült eszközünket. Arra érdemes figyelni, hogy ugyan lejátszás közben is tudjuk tölteni a készülék akkumulátorát, sőt a powerbank funkcióval a telefonunkat is (ha nem az USB-A portunk a forrás), de ezen funkciók ilyen módon való használata károsíthatja az akkumulátort, így inkább kerüljük ezeket.
A stream után a pendrive-ról, micro SD kártyáról való lejátszás tesztje következett. Ehhez mindkét hordozón egy-egy folderbe .mp3 formátumú zenéket töltöttem, a gyökérkönyvtárba pedig veszteségmentesen tömörített .flac fájlokat és .mp3-at. Hogy megzavarjam az eszköz működését, még pár kép is rákerült az adathordozókra. A pendrive-ot csatlakoztattam az USB aljzathoz, a memóriakártya pedig a helyére került. Az adathordozó észlelésekor elindult az első szám a pendrive-ról, függetlenül attól, hogy albumban, vagy albumon kívül volt, miközben ha előtte streamen keresztül hallgattam valamit, a lejátszás megállt, majd a pendrive eltávolítása után újraindult. Természetesen az összes audio fájt megtalálta a készülék és akadás nélkül játszotta. Az M gombbal tudunk váltani a források között, j az adathordozóról történő lejátszáskor nem bontódik Bluetooth kapcsolat, mint ahogy a Mega Pro esetében történt. Minden esetben a lejátszás ott folytatódik ahol abbahagytuk előző alkalommal, nem kell újra megkeresni, hogy hol tartottunk a legutóbbi alkalommal a zenelejátszásban. 1 óra tétlenség után a Tronsmart Force Pro kikapcsol, hogy feleslegesen ne merüljön a készülék. Filmek, YouTube videók nézése közben sem csúszik a hang a képhez képest, így ilyen felhasználásra is tökéletes választás.
A mostani alkalommal egy újabb Tronsmart Bluetooth hangszórót próbálhattunk ki és nem kellett csalódnunk a márkában most sem – a teljes összefoglalót lejjebb olvashatjátok. Amennyiben kérdésetek lenne a vásárlás előtt, vagy a működéssel kapcsolatban, ezeket regisztráció után a teszthez kapcsolódó fórumban tudjátok feltenni.
Összefoglaló
A Tronsmart Force Pro nagyobb kapacitású akkumulátorával, 50%-kal megnövelt kimeneti teljesítményével, majdnem háromszoros tömegével, a powerbank funkcióval jócskán lekörözte elődjét, pedig az Element Force a mai napig is elég keresett darab, hiszen a 40 W teljesítményhez akár 15 óra üzemidő- és kellemes hangzás párosul, nem beszélve a Broadcast módról, mely segítségével akár 100+ egység is összekapcsolható és egy készülékről vezérelhető. Az IPX7 minősítésnek köszöngetően nem okoz problémát ha véletlen vízbe ejted, de akár fel is akaszthatod valahová, hogy véletlenül se eshessen le. Szinte minden stílusú zene lejátszása során megállja a helyét, a Force széria legjobb hangú Bluetooth hangszórója lett. Ha ez nem volna elég, akkor a 36 órányi mért üzemidő segíthet a döntésben. Tetszett, ajánlott termék.
- broadcast mód
- IPX7 minősítés
- jó minőség, kellemes hangzás
- tömörítetettlen hangformátumok kezelése
- jól megtervezett/átgondolt működés
- hosszú üzemidő
- powerbank funkció
- lejátszás SD kártyáról, pendrive-ról
- nincs beépített EQ
A Tronsmart Force Pro-t itt tudod megvásárolni
Tronsmart Force Pro 60W Bluetooth Speaker – EU raktár
Még több Bluetooth hangszóró
Friss ajánlatok minden nap
Köszönjük, hogy olvasol minket. Azon fáradozunk, hogy a lehető legjobb ajánlatokat oszthassuk meg Veled. Maradj velünk, építsünk közösséget!