Tronsmart Mega Pro – csak a zene van
A "MUTASD A KUPONKÓDOT!" gomb megnyomása után az akciót tartalmazó weboldal új ablakban megnyílik és a kuponkód a vágólapra kerül.
Tronsmart Mega Pro – jól sikerült ráncfelvarrás
A tavalyi évben nagy sláger volt a Tronsmart Element Mega Bluetooth hangszóró és ez a siker ebben az évben is kitartott, hiszen egy minőségi, nagy teljesítményű eszközről van szó. A gyártó úgy érezte, hogy most érkezett el a ráncfelvarrás ideje, hiszen mégis egy nagyjából két éves modellről beszélünk. Nemrég jelent meg a hangszóró utódja a Tronsmart Mega Pro személyében, szinte azonos kinézettel, de nagyobb tudással. Elöljáróban hozzátennénk, hogy eléggé keresett darabról van szól, a Geekbuying német raktárból pillanatokon belül elkapkodták az első készletet, így ha a teszt alapján megvásárolnád a hangszórót, akkor érdemes azonnal lecsapni rá ha európai raktárból elérhető.
- tömörítetettlen hangformátumok kezelése
- beépített EQ 3 beállítással
- jó minőség, kellemes hangzás
- TWS
- jól megtervezett/átgondolt működés
- hosszú üzemidő
- powerbank funkció
- a bekapcsológomb nyomáspontja mélyen van
- a kezelőpanel megvilágítása nem kapcsolható ki
- filmek/Youtube nézése közben a hang picit késik
Tronsmart Element Mega Pro 60W Bluetooth 5.0 Speaker – EU raktár
Az elődhöz képest kinézetre nem túl sok változást találhatunk a Tronsmart Mega Pro és az Element Mega között, éppen ezért készült egy táblázat, hogy a főbb változásokat egyszerű legyen megtalálni. Az már első ránézésre látszik, hogy a teljesítmény és az akkumulátor kapacitása is szignifikáns mértékben növekedett, illetve hangszórókból is többet kapunk.
Általános leírás
A Tronsmart Mega Pro az Elment Mega hordozható Bluetooth hangszóró továbbgondolt változata. 60 W maximális kimenő teljesítménnyel, hatalmas akkumulátorral, a SoundPulse™ technológiának köszönhetően (a Tronsmart által továbbfejlesztett digitális hangfeldolgozási tecnológia) extra erős basszussal hamar a kedvenced lesz. Ismerkedj meg a zenehallgatás új szintjével.
- SoundPulse™ technológia a mélyebb basszusokért és az elkülönülő éneksávért
- 2.1 csatornás kialakítás (2 magassugárzó, 1 passzív membránnal kiegészített mélynyomó 2 erősítővel hajtva)
- IPX5 vízállóság
- TWS funkció: akár 2 Tronsmart Mega Pro hangszórót is összekapcsolhatsz vezeték nélkül
- 3 különböző EQ beállítás
- Bluetooth 5
- Powerbank funkció
- kapcsolódás akár NFC-n keresztül
Főbb jellemzők
Általános | Márka: Tronsmart Típus: Bluetooth hangszóró Modell: Mega Pro Szín: fekete |
Jellemzők | Anyag: ABS+alumínium Bluetooth: 5 Bluetooth-profil: A2DP V1.3, ACRCP V1.4, HFP V1.6 Bluetooth-átvitel: akár 20m (nyitott területen) Vízállóság: IPX5 Kimeneti teljesítmény: 60 W Max Tápegység: DC 5V/3A, USB-C porton keresztül Frekvencia tartomány: 20-20.000 Hz Akkumulátor: beépített lítium akkumulátor, 10.400 mAh Játékidő: legfeljebb 10 óra (közepes hangerőn) Beszélgetési idő: akár 20 óra Töltési idő: 4-5 óra Funkciók: hands-free telefonhívás, aux-in, TF/Micro SD kártya, USB flash meghajtó, powerbank |
Méret és súly | Termék súlya: 1.780 g Termék mérete (DxH): 250x82x104 mm |
A doboz tartalma | 1 x Tronsmart Mega Pro Bluetooth hangszóró 1 x 3.5mm audio kábel 1 x USB-C töltőkábel 1 x védőhuzat 1 x jótállási jegy 1 x angol nyelvű használati utasítás 1 x tájékoztató lapocska |
Kicsomagolás, első benyomások
A Tronsmart Mega Pro a Geekbuying német raktárából érkezett, a megjelenés után közvetlenül még be lehetett szerezni, természetesen így pár munkanap alatt megkaptam. A csomagot kézbe véve ami elsőre feltűnt, hogy ez bizony nagyon nehéz, majdnem 2 kilós, a 78 mm átmérőjű mélynyomónak lehet a legnagyobb szerepe ebben. A két részből álló, fehér színű doboz közepén kilátszik egy lila csík – ez a szín az összes Tronsmart eszköz csomagolására jellemző -, míg az egészet egy hosszabbik oldalain nyitott, papír ráhúzat fogja át s teszi látványossá a külsőt. Megtekinthetjük rajta a hangszóró főbb jellemzőit és egy robbantott ábrát is kapunk, szokás szerint már maga a csomagolás is minőségi. A doboztetőn kapott helyet az ezüst színben nyomott Tronsmart felirat a gyártó logójával, más érdemleges infót nem találunk, a felület letisztult.
A dobozban a Tronsmart Mega Pro Bluetooth hangszórón kívül helyett kapott még egy többnyelvű használati utasítás (magyar nincs, de ami van az szemléletes), egy USB-C töltőkábel, egy 3,5-es aux kábel – ha például a hangkártyánkra szeretnénk kötni a hangszórót – plusz egy garanciakártya. A leírás nem mindenhol írja – éppen ezért a fenti képre sem került rá, mert nem kerestem -, de egy védőhuzatot is kapunk a pénzünkért. A védőborítás zsinórral zárható és a doboz alsó részének legalján kapott helyet, ha nem keresem tudatosan, akkor még mindig ott lenne.
A Tronsmart Mega Pro Bluetooth hangszórót kézbe véve a megszokott minőséggel találkozhatunk, az egész egységet egy Tronsmart felirattal ellátott hangszóróács fogja körbe, így alkotva tökéletes egészet. A 2.1-es hangzásért az elől középen helyet kapó mélynyomó és annak két oldalán elhelyezkedő magas hangsugárzók felelnek. Hogy a mély hangok még jobban dübörögjenek, a hátsó részen egy passzív membrán is helyet kapott, háromnegyed részben kitöltve a rendelkezésre álló teret, így elmondható, hogy nem kis darabról van szó. A Mega Pro alján négy gumitappancsot találunk amik jól tapadnak, biztos rögzítést biztosítanak még nagy hangerőn is – ennek köszönhetően nem fog a basszusoktól elmászni a hangszóró és a földön landolni, stabilan tartja a pozícióját.
A Tronsmart Mega Pro használatba vétele
A hangszóró hátoldalán található – gumírozott borítást kapó – bekapcsológomb megnyomása után a lejátszás/szünet ikon kék színű gyors villogásba kezd és a telefonon a Bluetooth eszközök között megjelenik a Tronsmart Mega Pro felirat. A párosítás egy hangjelzés kíséretében azonnal megtörténik és a már hallgathatjuk is a kedvenc zenénket. A Bluetoothon történő kapcsolódás mellett NFC-n keresztül is lehetőségünk van a kapcsolat felépítésére. Visszatérve a bekapcsológombra; a nyomáspontja elég mélyen helyezkedik el, sok esetben meg kellett fordítani a készüléket, hogy lássam, jó helyen nyomkodom-e a hangszóró hátulját, mert elsőre nem sikerült eltalálni – kis gyakorlattal a sikeres bekapcsolások aránya jelentősen megnőtt. Ez szerencsére csak ergonómiai hiba, a működést nem befolyásolja. Ami viszont a felhasználóknak nagyobb problémát okozhat, az a vezérlőpanel megvilágítása, ami a bekapcsolással egy időben életre kel. Nagyon jól néz ki a körbefutó fehér csík, a hátulról megvilágított ikonok, viszont a fény állandó, nem kikapcsolható – sőt, még a fényerő sem szabályozható -, így elképzelhető, hogy ez sokak számára zavaró lehet.
A Tronsmart Mega Pro működtetéséhez szükséges kezelőgombok a hangszóró tetején helyezkednek el és érintéssel működnek, ezekből jóval többet kapunk, mint az Element Mega esetében kaptunk. A lenti képen egyértelműen látszódik, hogy mi micsoda, így inkább csak a működésüket mutatom meg részletesebben. A bal szélen található M jelzésű gomb nyomogatásával a forrást tudjuk kiválasztani (Bluetooth, micro SD kártya, pendrive, AUX bemenet), illetve 8 mp-en túli lenyomásával rezetelhetjük a készüléket (ilyenkor a hangszóró minden párosított eszközt elfelejt és a beállítások is alaphelyzetbe állnak). Ezen kívül a gomb pirosan villog ha az akkumulátor merülőben van, illetve folyamatosan világít töltés közben. Mellette találjuk a TWS mód gombját, ezzel a funkcióval két Tronsmart Mega Pro hangszórót tudunk összekapcsolni – és csak azt, mixelni nem tudjuk a más típusú Tronsmart hangszóróinkat – és párban meghajtani. Itt nem a hangerőn van a hangsúly, hanem egymástól távolabb helyezve a két hangszórót, nagyobb tereket is meg tudunk tölteni zenével. A gomb egyszeri megnyomásával az sárga színben kezd villogni, majd a sikeres kapcsolódás után a villogás megszűnik. Szétkapcsoláshoz az érintőgomb újabb megnyomására van szükség.
Ahogy a Tronsmartnál már megszokhattuk, az EQ gombbal 3 előre definiált mélyhang-kiemelés közül választhatunk, mégpedig a deep bass, a vocal és a 3D – a pillanatnyi állást a nyomógomb megvilágításából láthatjuk. A deep bass az alapállapot, ekkor nem világít a gomb, míg vocal esetében kékre-, 3D bassra kapcsolva zöldre vált az érintőgomb háttér-világítása. Mindhárom mód más és más módon szól, mindenki igénye szerint be tudja állítani a megfelelő hangszínt (természetesen a lejátszó eszköz equalizer beállításával ezen felül még lehet finomítani a hangképen).
A következő három érintőgomb szerepe egyértelmű, visszaléphetünk egy számot, elindíthatjuk/leállíthatjuk a lejátszást, vagy a következő track-re ugorhatunk. A mikrofon ikont megnyomva a hangasszisztenst aktiválhatjuk, hívást fogadhatunk, szakíthatunk meg, vagy utasíthatunk el, ezen kívül kétszeri gyors megnyomásával az utolsó hívott számot is újra tudjuk tárcsázni. A hangerő állítása működik a szélső pontok nyomogatásával, vagy csúsztatással is – a két végállás közötti fehér csíkon végighúzva az ujjunkat, a hangerő is változik.
A Tronsmart Mega Pro hátoldalán – egy gumiborítás alatt – találjuk meg a csatlakozókat, melyek a töltésért-, az adathordozókról való lejátszásért- és a kábeles csatlakozásért felelnek. A töltés USB-C csatlakozón keresztül történik, a töltőfej szokás szerint nem része a terméknek. A 10.400 mAh-ás akkumulátor teljes feltöltése körülbelül 4,5-5 órát vesz igénybe és közepes hangerőn 9 óra lejátszást mértem. Ahogy már írtam, merülés során az „M” gomb pirosan villog és hangjelzés is hallható. A telefonunkon is követhető a töltöttség állapota, százalékos kijelzést kapunk, 10%-os ugrásokkal.
Jellemzők, tapasztalatok
Zenét – természetesen a Bluetooth kapcsolaton kívül – micro SD kártyáról, vagy pendrive-ról játszhatunk le, vagy a hangkártyánkhoz csatlakoztathatjuk a hangszórót egy hagyományos 3,5-ös AUX (jack) kábellel. Első körben a Tidalról játszottam le pár track-et Master minőségben – természetesen EQ beállítások nélül – főleg az izzasztóbb zenékre fókuszálva, mint Cornelius – Drop, Yosi Horikawa – Bubbles, vagy Darksie – Paper trails (kifejezetten jól szólt, a mély tartományon belül is hallhatóak a különböző frekvenciák) és persze a Walk of life a Dire Straitstől. Nem szól rosszul még nagy hangerőn sem, a magas és mély hangok jól elkülönülnek egymástól, ahogy a vokál is jól hallható. A magas hangok tesztelésére az Astral Traveling című művet szoktam használni a Pharoah Sanderstől, itt külön kell hallanunk a cintányérokat és a hegedűt is. Ez meg is van, megkapjuk mindkét hangszer hangját, de valami mégis mintha hiányozna az összképből, bár véleményem szerint egy átlagos zenehallgató igényét bőven kielégít a készülék tudása, de az Apollo Bold után hallható a különbség (persze, az egy egy fülhallgató amivel szemben magasabbak az elvárások). A Tronsmart Mega Pro igényli a teret, közvetlen közelünkbe elhelyezve nem annyira meggyőző, mint tőlünk pár méterre letéve és mély tartományban jobban teljesít, mint magasban, a két magassugárzó ellenére is. A hangerőt bátran tekerjük fel, a hangszórók nem torzítanak, még maximális hangerőn is kellemesnek mondható a hangkép.
Az összes funkciót jól működik, a hangszóró azonnal reagál, kezelése ésszerű, jól átgondolt. A kihangosításra sem lehet panaszunk, a beszédet mindkét oldalon jól lehet hallani; született már teszt olyan Tronsmart modellről, ahol a hívással kapcsolatos funkciók nem voltak tökéletesek, de ne felejtsük el, ezeknek az eszközöknek nem ez a fő funkciójuk. A hangszóró USB-A portja powerbankként is funkcionál, maximum 5V/1A-al tölthetjük lemerült eszközünket. Arra érdemes figyelni, hogy ugyan lejátszás közben is tudjuk tölteni a készülék akkumulátorát, sőt a powerbank funkcióval a telefonunkat is (ha nem az USB-A portunk a forrás), de ezen funkciók ilyen módon való használata károsíthatja az akkumulátort, így inkább kerüljük ezeket.
A stream után a pendrive-ról, micro SD kártyáról való lejátszás tesztje következett. Ehhez mindkét hordozón egy-egy folderbe .mp3 formátumú zenéket töltöttem, a gyökérkönyvtárba pedig veszteségmentesen tömörített .flac fájlokat és .mp3-at. Hogy megzavarjam az eszköz működését, még pár kép is rákerült az adathordozókra. A pendrive-ot csatlakoztattam az USB aljzathoz, a memóriakártya pedig a helyére került. Az adathordozó észlelésekor elindult az első szám a pendrive-ról, függetlenül attól, hogy albumban, vagy albumon kívül volt. Természetesen az összes audio fájt megtalálta a készülék és akadás nélkül játszotta. Az M gombbal tudunk váltani a források között – adathordozóról történő lejátszáskor bontódik Bluetooth kapcsolat, de ha újra a ezt szeretnénk használni, szinte azonnal rendelkezésre áll, nem kell manuálisan újra kapcsolódni a telefonunkhoz. Minden esetben a lejátszás ott folytatódik ahol abbahagytuk előző alkalommal, nem kell újra megkeresni, hogy hol tartottunk a legutóbbi alkalommal a zenelejátszásban. 1 óra tétlenség után a Tronsmart Mega Pro kikapcsol, hogy feleslegesen ne merüljön a készülék.
Amit hiányosságnak meg kell említeni az a filmnézéshez, videók nézéséhez kapcsolódik; a mérés szerint körülbelül 250 ms-ot késik a hang a képhez képest, ami zavaróan tud hatni egy párbeszédnél, videóklipnél, vagy egy akciódús jelenetnél. Személy szerint én zenehallgatásra használom a Tronsmart Mega Pro-t, így számomra nem zavaró, de a teljes képhez ez is hozzá tartozik.
A mostani alkalommal egy újabb Tronsmart TWS eszközt próbálhattunk ki és nem kellett csalódnunk a márkában most sem – a teljes összefoglalót lejjebb olvashatjátok. Amennyiben kérdésetek lenne a vásárlás előtt, vagy a működéssel kapcsolatban, ezeket regisztráció után a teszthez kapcsolódó fórumban tudjátok feltenni.
Összefoglaló
A Tronsmart Mega Pro közel dupla kapacitású akkumulátorával, 50%-kal megnövelt kimeneti teljesítményével, majdnem háromszoros tömegével, a powerbank funkcióval jócskán lekörözte elődjét, pedig az Element Mega a mai napig is elég keresett darab, hiszen a 40 W teljesítményhez akár 15 óra üzemidő- és kellemes hangzás párosul. De lehet bármilyen sok újdonság egy Bluetooth hangszóróban; ha a hangzással nem vagyunk megelégedve, akkor semmit nem ér az egész. Szerencsére ebben az esetben szó sincs erről, a Mega Pro hozza az elvárhatót, az árkategóriájában nincs oka szégyenkeznie. Ha nem is 100%-os, de az átlag fölötti hangzásával nagy valószínűséggel a felhasználók többségének a hangzással kapcsolatos elvárásait kielégíti; a deep basst kedvelőkét mindenképp, de a Miley Cyrus rajongók is megtalálják a számításukat. Ebben a ligában elég sok hangszóró közül lehet válogatni (Tronsmart Element T6 Max, Anker Soundcore Motion+, BlitzWolf® BW-AS2/AS3, stb), de a Mega Pro-t is - főleg európai raktárból - érdemes számításba venni. Személy szerint tetszett amit hallottam, nagyobb hiányosságnak a filmek közbeni hang késését tudom csak megemlíteni.
- tömörítetettlen hangformátumok kezelése
- beépített EQ 3 beállítással
- jó minőség, kellemes hangzás
- TWS
- jól megtervezett/átgondolt működés
- hosszú üzemidő
- powerbank funkció
- a bekapcsológomb nyomáspontja mélyen van
- a kezelőpanel megvilágítása nem kapcsolható ki
- filmek/Youtube nézése közben a hang picit késik
A Tronsmart Mega Pro-t itt tudod megvásárolni
Tronsmart Element Mega Pro 60W Bluetooth 5.0 Speaker – EU raktár
Még több Bluetooth hangszóró
Friss ajánlatok minden nap
Köszönjük, hogy olvasol minket. Azon fáradozunk, hogy a lehető legjobb ajánlatokat oszthassuk meg Veled. Maradj velünk, építsünk közösséget!