A "MUTASD A KUPONKÓDOT!" gomb megnyomása után az akciót tartalmazó weboldal új ablakban megnyílik és a kuponkód a vágólapra kerül.
Tronsmart T7 Lite Bluetooth hangszóró teszt
Ha azt mondom Tronsmart T sorozat, akkor legalább 5-6 különböző típus jut eszembe ebből a szériából, kezdve a Minivel, folytatva a sort a Plus-szal, egészen a Maxig, és ezek csak azok a hangszórók amikről tesztet is olvashattok az oldalon. A hengeres (kólásdoboz) kialakítású darabok esetében minden a 25W teljesítményű T6-tal kezdődött, következett a 40W-os T6 Plus, majd ennek a ráncfelvarrott változata, a T6 Plus Upgraded Edition, végül a T6 Pro, a maga 45W-os teljesítményével. Ha valami sikeres, azt illik folytatni, így a mostani tesztben a 7-es széria egyik első fecskéjéről – a 24 W teljesítményű Tronsmart T7 Lite – vezeték nélküli hangszórójáról olvashattok, melynek nagytesója a T7 és ami 25% erősebb a tesztben szereplő példánynál. Leírni is elég hosszú volt a modelleket, álljanak itt mind egy csokorban, bár van közülük ami sajnos már nem kapható. Egyébként a nagy személyes kedvencem a T6 Plus volt, ami még most is beszerezhető, ráadásul magyar raktárból érkezik.
Általános leírás
ATronsmart T7 Lite hordozható Bluetooth hangszóró, mely 24W-os maximális kimenő teljesítményével, extra hosszú üzemidejével, IPX7-es védettségével hamar a kedvenced lesz. Vidd magaddal a strandra, kösd fel a hátizsákodra, vagy tedd be akár a bringád kulacstartójába. Kevés a hangerő? Köss össze 2 db Tronsmart T7 Lite hangszórót a páratlan élményért!
- SoundPulse™ technológia a mélyebb basszusokért és az elkülönülő éneksávért
- akár 24 óra üzemidő
- IPX7 vízállóság
- Sztereó mód: 2 darab Tronsmart T7 Lite hangszórót kapcsolhatsz össze vezeték nélkül
- Tronsmart applikáció
- Bluetooth 5.3
- gyorstöltés támogatás, 3 óra elegendő a teljes töltéshez
- 3 különböző LED fényeffekt
- dual audio mód
Főbb jellemzők
Általános | Márka: Tronsmart Típus: Bluetooth hangszóró Modell: T7 Lite Szín: fekete/türkiz/kék/rózsaszín |
Jellemzők | Anyag: ABS+alumínium Bluetooth: 5.3 Bluetooth-profil: A2DP, AVRCP, HFP, HSP Audio kodek: SBC Bluetooth-átvitel: akár 15 m (nyitott területen) Vízállóság: IPX7 Kimeneti teljesítmény: 24 W Max Töltés: DC 5V/2A, USB-C porton keresztül Hangszórók: 2 db teljes tartományt lefedő hangsugárzó + 3 db passzív elem Frekvencia tartomány: 60-20.000 Hz Akkumulátor: beépített lítium akkumulátor, 4.000 mAh Játékidő: legfeljebb 24 óra (közepes hangerőn) Töltési idő: kb. 4,5 óra Funkciók: fényeffekt, hands-free telefonhívás, hang-asszisztens, TF/Micro SD kártya, TWS mód, SoundPulse™, csatlakozás 2 egységhez egy időben Applikáció: van |
Méret és súly | Termék súlya: 470 g Termék mérete (HxSzxM): 195×72×72 mm |
A doboz tartalma | 1 x Tronsmart T7 Lite Bluetooth hangszóró 1 x USB-C töltőkábel 1 x akasztózsinór 1 x jótállási jegy 1 x angol nyelvű használati utasítás 1 x tájékoztató lapocska |
Kicsomagolás, első benyomások
ATronsmart T7 Lite vezeték nélküli hangszóró sokáig csak kínai raktárból volt elérhető, így a hosszabb várakozás helyett érdemesebb volt az alapváltozatot megrendelni EU-n belülről. Főleg annak ismeretében, hogy a két termék ára között szinte alig találunk eltérést. Ellenben a forma-, a hangszórók mennyisége és kialakítása- és a teljesítmény is eltérő, így mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy a két modell közül melyiket választja. Mostanra a választás még könnyebb lett, hiszen a teszt megjelenésének időpontjában már a T7 Lite is elérhető a Geekbuying cseh raktárából, így az időfaktor ki is esett, de így a döntés lehet nehezebb lett.
A téglatest alakú-, fehér alapszínű doboz felén eső oldalán a hangszóró fotója-, hátul pedig a specifikációk találhatóak. Szokás szerint a fontosabb információk – az IPX7 védettség, a sztereó párosíthatóság és a 24 órás üzemidő – ki vannak emelve, illetve a megszokott ezüst betűkkel a szlogent is olvashatjuk, ami jelen esetben nem más, mint a „TAILORED FOR OUTINGS”, azaz „KIRÁNDULÁSHOZ TERVEZVE”. A doboztetőt felnyitva gondosan-, áttetsző zacskóba csomagolva találjuk meg a hangszórót, illetve a – valószínűleg újrahasznosított anyagból készült – betét oldalsó zsebében az USB-C töltőkábelt. A doboz tartalma még egy harmónika-szerűen hajtogatott többnyelvű használati utasítás és egy garanciakártya is. 3,5-es Aux kábelt nem találunk a kiegészítők között, ennek egyedüli oka, hogy ilyen bemenetet nem tartalmaz a Tronsmart T7 Lite (és a T7 sem). A hangszóró kialakítása a hagyományos hengeres formát követi, a henger alsó és felső alapján is egy-egy – Tronsmart logóval ellátott – passzív elem található, melyet három módon kapcsolható LED hangulatvilágítás vesz körbe. A fekete színű hangszórószövettel borított palást felénk eső részén a síkból kiemelkedő, szürke gumiból készült Tronsmart feliratot láthatjuk, a házon belül itt helyezkedik el a két teljes frekvenciasávot lefedő hangszóró és közötte még egy passzív elem. ebből következik, hogy nincs 360°-os hangzás, a kis kólásdoboz előre szól.
A túlsó oldalon a háttérvilágítással ellátott gumi anyagú kezelőgombokat találjuk, a bekapcsológomb fölé pedig egy fonott akasztózsinór van gyárilag befűzve, megkönnyítve a szállítást, illetve ennek segítségével az eszközt felakasztva is hallgatható kedvenc muzsikánk. A gombok alatt egy jól záródó gumiajtón belül fedezhetjük fel az Type-C töltőcsatlakozót, a memóriakártya nyílását és a resethez szükséges lyukat. A Tronsmart T7 Lite vezeték nélküli hangszóró fektetve és állítva is elhelyezhető; előbbi esetben a vezérlősziget bal oldalára elhelyezett két apró „gumikinövés” gondoskodik a stabil állapotról, míg ha az utóbbi elhelyezést preferáljuk, akkor egy szürke színű gumibetét akadályozza meg a zene hangereje következtében történő helyváltoztatást.
A T7 Lite-ról messziről látszik, hogy leginkább kültéri használatra tervezték, ezt az IPX7-es tanúsítvány is megerősíti; megázhat, akár még vízbe is eshet, ebben az esetben sem szabad károsodnia (persze ehhez a gumiajtónak tökéletesen zárt állapotban kell lennie).
A Tronsmart T7 Lite vezeték nélküli hangszóró használatba vétele
Első lépésben töltsük fel teljesen a Tronsmart T7 Lite vezeték nélküli hangszóró akkumulátorát. A töltés állapotát a bekapcsológomb háttérvilágítása jelzi; töltés közben piros színnel világít, míg amikor a készülék merül, akkor egy hangjelzés kíséretében a piros fény villogni kezd – egyébként üzem közben fehér színt láthatunk. Bekapcsoláshoz a gombot 2 másodpercig tartsuk benyomva, majd a Bluetooth gomb megnyomásával kapcsolódhatunk egy eszközünkhöz – ilyenkor először a LED kék színű gyors villogásba kezd és a telefonon a Bluetooth eszközök között megjelenik a Tronsmart T7 Lite forrás. A párosítás egy hangjelzés kíséretében azonnal megtörténik, a LED folyamatos kékre vált és a már hallgathatjuk is a kedvenc zenénket. A dual audio módnak köszönhetően egy időben két eszközhöz is csatlakozhatunk, ehhez csak a használati utasításban leírtakat kell követni; először az egyik, majd a másik készülékhez kell csatlakoznunk a Bluetooth kapcsolaton keresztül. Ezután már csak annyi a feladtunk, hogy valamelyik eszközünkön elindítsunk egy lejátszást és annak a forrásnak a hangja hallható a hangszóróban.
A Tronsmart T7 Lite működtetéséhez szükséges kezelőgombok ergonomikusan helyezkednek el a henger palástján, így a gombok könnyedén elérhetőek. A lenti képen egyértelműen látszódik, hogy mi micsoda, így inkább csak a működésüket mutatom meg részletesebben.
A felül található bekapcsológombbal egybeépített töltöttségjelzőről már volt szó, ezen kívül a fényeffektek közötti váltás és fények kikapcsolása is itt történik. A gomb egyszeres nyomásával válthatunk a három különböző megjelenítés között, míg duplán megnyomva teljesen kikapcsolhatjuk a LED-eket. A több funkciós -/+ gombok a hangerőért és – hosszan nyomva – a számok közötti hátra-, illetve előre léptetésért felelnek. A lejátszás/megállítás ikonjára nyomva az alapfunkció mellett a bejövő hívásokat is kezelhetjük. A Bluetooth forrás és a memóriakártya közötti váltás is itt történik, mégpedig a play és + gombokat egyszerre megnyomva. Következik a SoundPulse™ EQ, mely aktiválja az egyetlen előre definiált hangszínt, érezhetően erősebb basszusokkal, mint amit alaphelyzetben hallhatunk – azt már szinte természetesenke vehetjük, hogy kikapcsolás után visszakapcsolva a készüléket, az utoljára aktív beállítás megmarad.
A TWS módnak külön dedikált gombja nincs, a Bluetooth gomb 3 másodpercig tartó megnyomásával csalhatjuk elő a funkciót. Miután a két egységet bekapcsoltuk, nyomjuk meg mindkét hangszórón a gombot és aktiváljuk a funkciót – a fő hangszórón a LED kék villogásba kezd –, majd ha megtalálta a társát és sikeresen kapcsolódtak, akkor kell a forrásunkon (telefon) a Bluetooth eszközök között kiválasztani a Tronsmart T7 Lite eszközt, majd a sikeres kapcsolat után sztereóban és dupla hangerővel élvezhetjük kedvenc előadóinkat.
Végül nézzük meg a nyomógombok funkcióit ha nem az alapfeladatukat szeretnénk használni.
- hívás fogadása/befejezése: a PLAY gomb lenyomása hívás alatt
- hívás elutasítása: a PLAY gomb két másodpercig tartó lenyomva tartása bejövő hívás alatt
- hang-asszisztens aktiválása: a PLAY gomb dupla megnyomása
- TWS mód: a Bluetooth gomb három másodpercig tartó lenyomva tartása
- reset: a Bluetooth gomb nyolc másodpercig tartó lenyomva tartása
A specifikációban megadott 24 óra üzemidő 50%-os hangerőn hallgatva a dalokat valós adat, egy bulit vagy egy munkanapot egészen biztosan kibír az akkumulátor, míg bekapcsolt fények mellett ez az idő jelentősen lecsökken, merülés esetén hangjelzés figyelmeztet a töltés szükségességére. Az akkumulátor állapotát a telefonunkon is nyomon követhetjük, inaktivitás esetén 30 perc elteltével az energiatakarékosság jegyében a készülék kikapcsol. A 4.000 mAh kapacitású akkumulátor teljes feltöltése körülbelül 4,5 órát vesz igénybe.
Hangzás, tapasztalatok
Ahhoz, hogy valóban meghalljuk, hogyan szól egy eszközünk, lehetőleg legalább 24 órán keresztül járassuk azt be, “égessük ki” (burn in). Ehhez loopoljuk be a kedvenc zeneszámainkat – azokat, amiket nagy százalékban a jövőben is hallgatni fogunk az eszközön – és 50%-os hangerőn járassuk a hangszórót. Ha ez az idő letelt, a hangzás sokkal szebb és tisztább lesz, mint a dobozból kivéve – ezt a procedúrát érdemes minden új hangszórón, fülhallgatón vagy fejhallgatón elvégezni, nagyon sokat javul a hangzás a “nyers” hangképhez viszonyítva. A bejáratás letelte után fogjuk meghallani a valós hangzást, ehhez pedig nem árt veszteségmentesen tömörített fájlokat használni helyi meghajtóról, esetleg a Tidal (vagy hasonló streaming szolgáltató) veszteségmentes előfizetését. Zenét a Bluetooth kapcsolaton kívül micro SD kártyáról játszhatunk le, akár .ape vagy .flac formátumot is használhatunk.
Az alábbi bekezdés unalmas lehet a rendszeres olvasók esetében, de jelen esetben sem – elsősorban a kültéri használat miatt – az audiofil hangzás az elvárt, sokkal inkább a hosszú üzemidő és a nagy hangerő, éppen ezért most is Spotify-ra váltottam és főleg innen streameltem a teszthez – véleményem szerint a célközönség is ezt preferálja. Kimaradtak megszokott trackek is, inkább a mostani slágerekre koncentráltam. Összességében elmondható, hogy Tronsmart T7 Lite elég hangos ahhoz, hogy jól szórakozzunk, még kültéren sem lehet okunk panaszra. A hangerőt bátran tekerjük fel, a hangszórók nem torzítanak, még maximális hangerőn is kellemesnek mondható a hangkép, főleg ha nem az alapértelmezett hangprofilt használjuk. Azzal ugyanis – főleg alacsony hangerőn – elég vérszegény eredményt kapunk, mindenképpen érdemes az applikációból “Deep Bass”-ra váltani, de a nyomógomra dedikált “SoundPulse” is klasszisokkal jobban szól, mint az alapértelmezett beállítás.
Az ének és a vokál jól elkülönül a hangszerektől, nagy általánosságban elmondható, hogy megfelelő mennyiségű részlet hallható és a bejáratás után kültérre tökéletes hangzás kapunk, sőt azt vettem észre, hogy a teszt írása közben is folyamatosan a Tronsmart T7 Lite szólt. Teljesen korrekten szól a Midnight sky, a Livin’ on a prayer, ahogy Ed Sheeran Bad habits-e vagy épp Justin Biebertől a Peaches is. Az igazat megvallva még a Walk of life hallgatása közben sem lehet okunk komoly panaszra; bár a magas hangok nem csilingelnek és a mélyek sem gyomorból jönnek, de hallottam már sokkal rosszabban megszólaló beltérre ajánlott hangszórót vagy vezeték nélküli fülhallgatót. Az előzőleg tesztelt Halo 100-nál – szobán belül hallgatva – jobban szól, cserében annak az eszköznek a mérete és a teljesítménye is jóval nagyobb.
Az összes funkció jól működik, a Tronsmart T7 Lite azonnal reagál, kezelése ésszerű, jól átgondolt. A kihangosításra sem lehet panaszunk, a beszédet mindkét oldalon jól lehet hallani abban az esetbe, ha 1 méteren belül tartózkodunk a mikrofontól.
Az applikáció használata
Aprogram megnyitása után a nyitóképernyő fogad bennünket, ahol ki tudjuk választani, hogy melyik kompatibilis eszközhöz szeretnénk csatlakozni. A Speakers fülön a Tronsmart T7 Lite képére kattintva rövid keresés után megjelenik az eszközünk fotója, közvetlen alatta pedig az aktuális töltöttség látható. Itt beállíthatjuk a hangerőt, indíthatjuk/megállíthatjuk a lejátszást, léptethetünk a számok között. A három oldalra tagolt alkalmazás középső lapján az előre definiált hangzások közül választhatunk, míg a következőn a bemenetek között válthatunk, aktiválhatjuk a TWS (sztereó párosítás) módot, a fényeffekt viselkedését és színeit változtathatjuk meg, sőt, még ki is kapcsolhatjuk a készüléket. A menüből lehetőség van a firmware frissítésére is, ami nagyjából 1-2 percet vesz igénybe, nálam az első bekapcsolás után az applikáció azonnal felajánlotta a frissítést. Elmondható, hogy az alkalmazás jól működik, megkönnyíti a készülék kezelését, gyors, a használat alatt egyszer sem fagyott le.
Mostani alkalommal a Tronsmart egy újabb kültéri hangszóróját ismerhettétek meg, a teljes összefoglalót lejjebb olvashatjátok. Amennyiben kérdésetek lenne vásárlás előtt, esetleg a működéssel kapcsolatban, ezeket a teszthez kapcsolódó fórumban tudjátok feltenni..